Roger Federer je edini letošnji poraz doživel v polfinalu OP-ja Avstralije. Foto: EPA
Miloš Raonić
Miloš Raonić se vse bolj prebija v ospredje. Foto: EPA

Švicar je Kanadčana črnogorskih korenin ugnal s 6:7, 6:2, 6:4 v dvoboju, ki je trajal več kot dve uri. V osmini finala se bo pomeril z Brazilcem Thomazom Belluccijem.

Raonić serviral 229 km/h
Bombarder Raonić, najhitrejši servis so mu namerili kar 229 km/h, je prvi niz v podaljšani igri dobil s 7:4. Federer je na začetku drugega niza prvič odvzel servis nasprotinku in brejk potrdil še v peti igri. V odločilnem nizu je bil izid izenačen do 3:3, potem pa je Federerju, ki je igral na vrhunski ravni, uspel še tretji brejk.

"To je bil težek dvoboj. Drugi niz je bil odličen, tretji zelo izenačen. Malo je popustil na drugem servisu in to priložnost sem izkoristil. Vesel sem, da sem se uvrstil naprej. Raonić je izjemen server, zanesljivo bo v prihodnosti med najboljšimi desetimi na svetu. Ima potencial za največje stvari," je povedal Federer, ki je od spetembrskega OP-ja ZDA v New Yorku dobil 35 od 37 dvobojev.

Istomin presenetil Ferrerja
Brez težav je napredoval Rafael Nadal, ki je s 6:1, 6:4 odpravil rojaka Marcela Granollersa. Presenečenje je pripravil Uzbekistanmec Denis Istomin, ki je s 6:4, 6:3 izločil Davida Ferrerja.

Ivanovićeva izločila Caroline Wozniacki
V ženski konkurenci je Ana Ivanović v osmini finala premagala nekdanjo številko ena Caroline Wozniacki s 6:3, 6:2.