Teniški turnirji
slice
Opustite vse upe v Nadalovem pariškem peskovniku
V nedeljo se bo začel drugi teniški turnir sezone za grand slam, 24. maj 2018 ob 13:47 Alexander Zverev in Dominic Thiem, pa tudi Novak Đoković in Fabio Fognini so nakazali, da oklep Rafaela Nadala na pesku ni neprebojen.
29
Jakupovićeva v drugi krog prek nekdanje finalistke Wimbledona
7
23. maj 2018 ob 13:04 Medtem ko sta Blaž Kavčič in Blaž Rola izpadla že v prvem krogu kvalifikacij za Roland Garros, sta turnir bolje začeli Tamara Zidanšek in Dalila Jakupović, ki sta preskočili uvodni oviri.
Po Kavčiču tudi Rola obstal v kvalifikacijah Roland Garrosa
4
22. maj 2018 ob 13:33 Slovenski teniški igralec Blaž Rola je obstal v prvem krogu kvalifikacij za Odprto prvenstvo Francije.
Nadal po dežni prekinitvi osvojil Rim in se vrnil na vrh lestvice ATP
82
20. maj 2018 ob 19:20 Rafael Nadal je v finalu Rima po treh nizih in dveh dežnih prekinitvah premagal Alexandra Zvereva s 6:1, 1:6 in 6:3. Z osmo rimsko krono se je vrnil na vrh lestvice ATP.
Đoković poskušal, a Nadal previsoka ovira
69
19. maj 2018 ob 22:36 Španec Rafael Nadal se je uvrstil v veliki finale teniškega turnirja v Rimu, potem ko je v polfinalnem dvoboju s 7:6 in 6:3 premagal Srba Novaka Đokovića.
Đoković bo v polfinalu izzval Nadala Rafael Nadal je v četrtfinalu turnirja serije 1.000 v Rimu s 4:6, 6:1 in 6:2 premagal domačega matadorja Fabia Fogninija in se bo v sobotnem polfinalu srečal z Novakom Đokovićem.
27
Bedene po predaji Andersona že v osmini finala Aljaž Bedene se je uvrstil v osmino finala turnirja serije 1.000 v Rimu. V 2. krogu je izločil Kevina Andersona.
54
Hercogova proti Kuznecovi ni bila tako uspešna kot v Carigradu Potem ko se je prek kvalifikacij prebila na glavni turnir v Rimu, je najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog v 1. krogu že končala svoje nastope.
2
Bedene uspešno odprl turnir v Rimu V Rimu poteka peti letošnji turnir serije 1.000, zadnja preizkušnja pred Odprtim prvenstvom Francije v Parizu. Najboljši slovenski igralec Aljaž Bedene je preskočil prvo oviro.
11
Izjemni Zverev zmagal v Madridu brez izgubljenega niza Alexander Zverev je v finalu mastersa v Madridu premagal Dominica Thiema s 6:4 in 6:4 po uri in 18 minutah. Avstrijcu ni uspelo ponoviti sijajne četrtfinalne predstave proti Rafaelu Nadalu.
19
Thiem v sedmem poskusu prvič ugnal Andersona V nedeljskem finalu teniškega turnirja ATP serije 1000 v Madridu bosta igrala Avstrijec Dominic Thiem in Nemec Alexander Zverev.
12
Nadal izpadel, Federer se vrača na vrh teniške lestvice Dominic Thiem je v četrtfinalu teniškega turnirja ATP-serije 1000 v Madridu s 7:5 in 6:3 izločil favoriziranega domačega asa Rafaela Nadala, ki je na peščeni podlagi doživel prvi poraz po skoraj ...
64
Nadal v rekordni seriji le enkrat izgubil pet iger Rafael Nadal že dolgo velja za kralja peščene podlage, kljub 31 letom še vedno piše nova poglavja v zgodovinskih knjigah.
36
Nadal osvojil 50 zaporednih nizov na pesku in izboljšal rekord McEnroeja Dušan Lajović se je na mastersu v Madridu veselil uspeha kariere. Srb je v osmini finala izločil Juana Martina del Potra s 3:6, 6:4 in 7:6.
23
Edmund prevelik zalogaj, "Nole" zapušča Madrid Britanski tenisač Kyle Edmund je dosegel eno največjih zmag v karieri. V 2. krogu turnirja v Madridu je s 6:3, 2:6 in 6:2 premagal Novaka Đokovića.