Roger Federer v Rimu brani drugo mesto na lestvici ATP. Lani se je na tem turnirju uvrstil v polfinale. Foto: EPA
Novak Đoković
Novak Đoković lovi peti naslov v Rimu. Foto: EPA
Rafael Nadal
Rafael Nadal se bo v četrtek srečal z Nickom Kyrgiosom. Foto: Reuters
Daria Gavrilova
Daria Gavrilova je presenetila Simono Halep. Foto: EPA

Švicar proti vzhajajoči zvezdi svetovnega tenisa ni imel večjih težav. Delo je opravil v manj kot uri in pol. Edini spodrsljaj se mu je pripetil v četrti igri drugega niza, ko je izgubil servis. Za Federerja je turnir v Rimu po Monte Carlu drugi nastop na peščenih igriščih v tej sezoni. Prejšnji teden je Madrid odpovedal zaradi bolečin v hrbtu.

V osmini finala se bo pomeril še z enim izjemno nadarjenim tenisačem, Avstrijcem Dominicom Thiemom.

Đoković se je moral potruditi v vetru
Novak Đoković se je moral precej potruditi za zmago nad kvalifikantom Stephanom Robertom s 7:5 in 7:5. 103. igralec sveta se je uro in 27 minut zelo dobro upiral štirikratnemu zmagovalcu turnirja na igriščih Fora Italica.

35-letni Francoz je imel v tretji igri uvodnega niza priložnost za odvzem servisa, vendar je ni izkoristil. Oba sta nato zanesljivo servirala, v 12. igri pa je Đoković izkoristil drugo zaključno žogo. V drugem nizu je Robert povedel s 3:1, nato pa se je Srb zbral in z brejkoma v osmi in 12. igri dosegel 34. zmago v letošnji sezoni.

"Danes je bil zelo zahteven obračun iz različnih razlogov. Pogoji so bili zelo težki, v vetrovnih razmerah je nepredvidljivo igrati. Robert je zadel nekaj izjemnih udarcev. V ključnih trenutkih mi je uspelo zadržati žogo v igri, skušal sem izsiliti dodaten udarec," je poudaril Đoković, ki se bo v osmini finala v četrtek srečal s Thomazom Belluccijem.

Nadal in Murray zanesljivo naprej
Rafael Nadal je izločil Philippa Kohlschreiberja s 6:3 in 6:3. Nemec je na pesku zelo nevaren tekmec, saj je pred dvema tednoma osvojil turnir v Münchnu. Andy Murray, ki je v nedeljo izgubil finalni obračun v Madridu proti Đokoviću, je s 6:3 in 6:3 premagal Kazahstanca Mihaila Kukuškina.

Gavrilova izločila Halepovo
Več presenečenj je bilo pri dekletih. Simona Halep, ki je v soboto osvojila turnir v Madridu, se v Rimu poslavlja že v 2. krogu. Romunka je v odločilnem nizu kar trikrat izgubila servis in Avstralka Daria Gavrilova se je veselila zmage s 6:3, 4:6 in 6:3.

Tudi Kerberjeva in Kvitova izpadli
Madison Keys je izločila peto nosilko Petro Kvitovo s 6:3 in 6:4. Američanka se bo v osmini finala srečala s Timeo Babos. Madžarka je bila s 6:7, 7:5 in 6:4 boljša od Venus Williams. Izpadla je tudi druga nosilka Angelique Kerber. Eugenie Bouchard je zmagovalka letošnjega uvodnega grand slama v Melbournu premagala s 6:1, 5:7 in 7:5.