Ocena 4.4 od 28 glasov Ocenite to novico!
David Ferrer
David Ferrer je na pesku šele drugič premagal Nadala. Prvič mu je to uspelo pred desetimi leti. Foto: Reuters
Rafael Nadal
Rafael Nadal je moral po nizu 30 zmag na peščeni podlagi spet priznati poraz. Foto: Reuters

Monte Carlo - MMC RTV SLO

David Ferrer je na pesku šele drugič premagal Rafaela Nadala. V četrtfinalu teniškega turnirja v Monte Carlu je bil boljši s 7:6 in 6:4.

Podaljšana igra prvega niza se je končala s 7:1. V drugem nizu je Ferrer povedel s 5:2, Nadal, ki je turnir v kneževini osvojil osemkrat zapored (lani je njegov niz končal Novak Đoković), je dobil naslednji igri, a preobrata ni bil sposoben pripraviti in konec njegovega niza 30 "peščenih" zmag je bil dveh urah in 14 minutah neizogiben. Naredil je nenavadno veliko nevsiljenih napak.

Federer slabo začel, odlično končal
Ni veliko manjkalo, pa bi sklonjene glave igrišče zapustil še eden od teniških velikanov. Jo-Wilfried Tsonga je prvi niz proti Rogerju Federerju z dvema brejkoma dobil s 6:2 in v drugem izsilil podaljšano igro, v kateri je nadoknadil zaostanek in izenačil na 6:6, vendar je naslednji točki dobil Švicar. V odločilnem nizu je bil Tsonga nemočen, dobil je le eno igro. Federer je unovčil le dve od 19 priložnosti za brejk, Tsonga pa dve od štirih.

V polfinalu bo Federer igral z Novakom Đokovićem, ki je prav tako izgubil uvodni niz, nato pa s sedmimi zaporednimi dobljenimi igrami zlomil tekmeca, tako da ostaja v igri za prestižen trojček zmag na turnirjih v Indian Wellsu, Miamiju in Monte Carlu.

Stanislas Wawrinka je ugnal Miloša Raonića s 7:6 in 6:2. Uvodni niz je bil zelo izenačen, nobenemu si ni uspelo priigrati niti ene priložnosti za odvzem servisa, Švicar pa je podaljšano igro dobil s 7:5. V drugem nizu sta Wawrinki uspela dva brejka.

# 19.04.2014 ob 17:04
Ali je še komu Novak antipatičen s svojim trpečim obrazom, ko izgubi točko in se še komaj premika po igrišču, ali samo meni? Isto kot Andy Murray
WeeBay
# 18.04.2014 ob 17:19
Tale turnir bi res privoščil Federerju.
Gordon
# 18.04.2014 ob 13:37
S tako igro nima Rafa kaj iskati proti Djokoviću..
Gordon
# 18.04.2014 ob 14:22
ko pa vidim 70 letnike s svojimi 25 letnimi spremljevalkami na tribunah pa res nemorem kaj da se nebi prisrčno nasmejal koliko neke prave ljubezni je moč začutiti med njimi.
knoj
# 18.04.2014 ob 19:56
Captain Obvious > Trol
slavkodobrina
# 18.04.2014 ob 17:43
Bravo Roger!!! Razno razni Janko1973 in podobni pa spet jokat v en kot:) nikoli nisem nefer do nobenega igralca, so mi eni pač bolj všeč kot drugi ampak moram povedat, da je zame Tsonga z svojimi nečistimi udarci eden izmed tistih katerih res ne maram, čeprav mi je drugače všeč igralec, ki išče winnerje, kar Tsonga sigurno počne ampak tehnično je bolj slab igralec...in vedno imam občutek, da Federerja zmoti, da Tsonga zelo nečisto udarja na zadnjo črto in potem vedno kot po pravilu tudi servira noro v ključnih trenutkih na break žoge. Nima veze sedaj, zmaga je tu in to je najbolj pomembno. Se pa zavedam, da Federer nima realnih možnosti na pesku npr. proti Djokoviču, če res nima vrhunskega dne, nasprotnik pa malo slabšega. Zato je tudi 1/2 finale za Rogerja na pesek Mastersu lep uspeh. Pa s tem ne iščem izgovorov, sem samo realen, kar marsikdo tule gor ni...lp
miki_miska
# 18.04.2014 ob 17:34
Drugače pa mislim, da je tisto najbolj dominantno obdobje v moderni dobi tenisa za nami. Leta, ko so Roger, Rafa in na koncu še Nole preprosto bili izvenzemeljski tenisači počasi minevajo, saj je tudi Rafa začel izgubljati in to celo na pesku. Nole itak niha že celo kariero, za Fedexa pa vemo, da igra le še zaradi veselja do te igre. Zares imamo proklemansko srečo, da smo lahko spremljali te ase na vrhuncu moči.
miki_miska
# 18.04.2014 ob 17:20
Toooo. Ajde Roger, zdaj pa brez bedarij do konca.
svizec17
# 18.04.2014 ob 18:03
Kadarkoli je Nadal zelo nepričakovano izpadel, je potem Federer imel veliko tezav, pa se je useeno izvlekel, na koncu pa osvojil turnir. Spomnite se RG 2009 Wimby 2012
joy
# 18.04.2014 ob 16:04
Sam, ko pa Federer začne čarati, pol pa ni šale ...
WeeBay
# 18.04.2014 ob 14:39
Ferrer je danes pač veliko boljši od Nadala. Sprijaznite se.
kozorog1973
# 18.04.2014 ob 20:36
jaz navijam za Fedexa, tu ni dileme!
mulcon
# 18.04.2014 ob 17:23
Spomnim se, ko je nekaj let nazaj Federer kot po tekočem traku izgubljal prve nize ampak ampak na koncu vseeno slavil. Velikokrat je bil tudi na robu prepada (predvsem v drugem nizu) ampak se je vedno rešil. In takrat je igral dober tenis ter je tudi osvajal turnirje. Mislim, da je takrat tudi Tsonga bil med tistimi, ki je dobil prvi niz ampak na koncu vseeno izgubil dvoboj,
WeeBay
# 18.04.2014 ob 14:47
Novak se vedno poigrava z Ferrerjem pa je lahko ta še v kako dobri formi. Enostavno vse kar naredi Ferrer proti Novaku ta naredi še 2x bolje.
Slycer
# 19.04.2014 ob 16:49
Ko bi vsaj ta komentator že nehal jokat glede Novakove poškodbe. Ne veš koga bolj boli.
WeeBay
V 16 to gre rado.
# 18.04.2014 ob 14:54
Čestitke David Ferrer! Zanimivo se je začela peščena sezona...
Imposs
# 18.04.2014 ob 15:16
Nadal se bolj pokru posveča kot pa tenisu.
jernej-dodig
# 18.04.2014 ob 14:58
Shotakovich kdaj je pa murray nabil nadala ze 100 let ne.
svizec17
# 18.04.2014 ob 14:13
Upam da tako tudi ostane
Captain
# 18.04.2014 ob 13:27
Nadal in Ferrer imata zanimiv začetek. Od 3 servisnih iger, ki sta ji do sedaj odigrala oba dva, sta vsak izgubila svoj servis 2x.
Kr neki!
Buterfly_007
Škoda za Noletovo poškodbo(upam da ni nič resnega ker pred dvobojem ni želel povedati zakaj gre) v 1.nizu sta res prikazala lep tenis.
SoloCare
# 19.04.2014 ob 16:26
Čeprav sem velik navijač Federerja, je potrebno priznati, da je Djokovic stena od stene! To je neverjetno kaj vse človek "pobera". Skoraj nemogoče ga je "pribiti"...
Drugače pa je zaenkrat zelo, zelo zanimivo! Bravo obema!
mulcon
# 19.04.2014 ob 16:20
That's why he's the best! Roger mora dobiti ta niz!
shostakovich
# 19.04.2014 ob 15:36
Čisto možno je, da bo Švicar osvojil ta turnir.
# 19.04.2014 ob 13:59
Wawrinka trenutno igra najboljši tenis v teniški karavani.
svizec17
# 18.04.2014 ob 18:56
Kaj je dons en čuden dan, usi favoriti z velikimi tezavami, Glede na to da je na Federerjevi polovici zreba, zal ne navijam za Noleta
mrblack
# 18.04.2014 ob 18:49
Jao Djokovic:)
# 18.04.2014 ob 17:41
Kje vam je tsonga?baje da je sel gledat risanke.pametnjakovici.z nikakvo igro ga je solal.
joy
# 18.04.2014 ob 16:30
Ne vem, kdaj je nazadnje Federer naredil tako veliko št. nevsiljenih napak ... ne pomnim. V bistvu je čudno, da je dvoboj kljub temu še vedno relativno izenačen.
joy
# 18.04.2014 ob 15:45
Federer zaenkrat s preveč napakami, kar Tsonga s pridom izkorišča.
frisk2k
# 18.04.2014 ob 14:40
Res je, ne smemo vsega pripisat Nadalovim napakam, s takim Ferrerjem bi imeli vsi (z Noletom vred) ogromno dela.
Gordon
# 18.04.2014 ob 14:33
in dejansko bo moral na tem svojem stilu nekaj narediti ker nebo večno mlad..
fuzinc
# 18.04.2014 ob 14:25
Gordon ker Nadalov forehand še nikomur ni povzročal težav ane?
Gordon
# 18.04.2014 ob 14:19
danes se dejansko vidi da Rafa enostavno nima udarca s katerim bi lahko prebijal top igralce..
Jagoda Lilit
# 18.04.2014 ob 13:29
Je pa Črnogorec veliko lepši.
peter
# 19.04.2014 ob 16:58
Federer je danes na mreži deloval neverjetno elegantno za razliko od Novaka, ki je prihajal na mrežo zelo posiljeno in na momente deloval, kot da ne ve kje se nahaja... kot da bi spustil slona v trgovino s porcelanom :-).
I7I
# 19.04.2014 ob 16:30
saj tako djoko kot nadal sta glede vračanja udarcev znanstvena fantastika....svaka čast
federerja pa krasi spet tehniška genialnost zato pa so ponavadi dvoboji fenomenalni
Kemik
# 19.04.2014 ob 14:24
Lol, tole je prav smešno. V winnerjih 16:1 za Wawrinko v prvem nizu, pa še to je Ferrer dosegel edini winner s passing udarcem, ko je Wawrinka slabo napadel na mrežo. :) Popolnoma zasluženo, zelo dobro je odigral Švicar ta niz, ki ga je dobil s 6:1. Če le ne bo preveč padel v igri, se mi zdi, da bi moral dobiti ta obračun brez problema, ker je preprosto precej prodornejši od Španca v vseh segmentih igre.
mrblack
# 18.04.2014 ob 20:28
1. Vsaka čast Garcii-Lopezu, če bi tako igral še naprej, pride med prvih 10 do konca sezone. Izjemne poteze, kaj vse je vračal Novaku, neverjetno.

2. Točno današnji dvoboj je razlog zakaj obožujem tenis, ker ne gre samo za fizično prevlado, temveč tudi oz. predvsem psihološko.
Djoković je res začel obupno in verjetno tudi malce podcenjeval nasprotnika. Ampak tudi ko je začel igrati solidno, je dojel, da je njegova prva in primarna naloga zlomiti duh in zagon Garcie-Lopeza, ki je bil glavni motor za tako neverjetno igro. Ko mu je to uspelo sredi drugega niza, je bilo bolj al manj vsega konec.
Djoković izpred petih let bi že predal igro sredi 2. niza. Neverjetno kako se zna spopadati z vsem kar vržejo vanj. Včasih rata, včasih pač ne. Danes mu je to na srečo uspelo.

Bravo obema za super igro, Djokoviću pa želim jutri malce manj neizsiljenih napak, pa gremo do konca na zmago!
WeeBay
# 18.04.2014 ob 20:13
Če bo Novak igral tako kot 2 in 3 set zdajle Roger ne bo imel možnosti moje mnenje.
svizec17
# 18.04.2014 ob 19:01
Dejansko ima Fedex eno najbolsih priloznosti, da pride kot prvi do zmag na vseh Mastersih. Ce zmaga Monte Carlo mu ostane samo se Rim.Tut Nadalu pa Djokovicu mankata mislim da samo 2 turnirja, ampak Nadal je letos zamudu v Miamiju, Djokovic pa bo imel sanso v Cincinatiju. Je pa Federer kot prvi prisel do vsej final na mastersih
SportFan
# 18.04.2014 ob 17:49
Izpad Nadala je morda majhno presenečenje ampak letos nič nenavadnega saj še ni v tisti pravi formi!!!!!!!!Bravo Fedex!!!!!!Čeprav tole danes ni blo dobro pa se je izvlekel,kljub porazni statistiki!!!!!!!!!Gremo Nole zdej
mulcon
# 18.04.2014 ob 17:27
Malo spominja na včerajšnji dvoboj med Tsongajem in Fogninijem.
WeeBay
Bob
Misliš Pere Riba Madrid? On ne igra na tem turnirju :)
mjex
# 18.04.2014 ob 17:07
Roger gladko :)
miki_miska
# 18.04.2014 ob 16:56
No Roger, da pa od 13ih break priložnosti ne izkoristiš niti ene pa imaš res hudo slab dan. Se pozna da je postni petek in da ni smel mesa za kosilo :)
nowitzki
# 18.04.2014 ob 15:05
Federer ima po izpadu Nadala morda največjo priložnost v življenju, da osvoji ta Masters turnir, čeprav bo težko proti Djokovicu pa vseeno ima več šans kot bi imel proti Nadalu, sicer pa prvo morata oba premagati svoja nasprotnika v četrtfinalu.
WeeBay
# 18.04.2014 ob 14:42
Novak bi ga pospravil v uri in 5 minut.
Gordon
# 18.04.2014 ob 14:30
Tudi če danes Rafa pride do zmage bo to zato ker bo Ferrerjev nivo igre padel in bo začel grešiti in ne zato ker bo Rafa dvignil nivo in začel zadevati winnerje... to želim povedati, da v Rogerjevih in Djokovičevih dvobojih je odvisno kako igrata ONADVA medtem ko je v Nadalovih odvisno od nasprotnikove igre..