Grega Žemlja in Blaž Kavčič nista oddala niza. Foto: TZS

Blaž Kavčič in Grega Žemlja, ki je kljub zdravstvenim težavam stisnil zobe, sta namreč v igri dvojic s 6:3, 7:5 in 7:6 (5) premagala navezo Joao Sousa-Gastao Elias.

Veliko dilem o zmagovalcu ni bilo. Slovenca sta v prvem nizu nasprotnikoma dvakrat odvzela servis za zmago s 6:3. V drugem je Portugalcema uspel brejk, a sta Slovenca vrnila milo za drago. Pri 6:5 pa je Elias naredil dve dvojni napaki in niz je pripadel slovenski navezi.

Še najbolj izenačen je bil tretji niz, kjer je odločala podaljšana igra. Slovenca sta že povedla s 5:1, a sta se nasprotnika približala na 6:5, nato pa je Kavčič z odličnim servisom zapečatil usodo gostov.

Odločitev o skupnem zmagovalcu bo padla v nedeljo, ko se bosta pomerila Kavčič in Sousa ter Janez Semrajc in Elias.