Rafael Nadal je lani izpadel v 2. krogu Wimbledona proti Čehu Lukasu Rosolu. To je bil njegov zadnji dvoboj pred sedemmesečnim počitkom zaradi poškodbe kolena. Foto: EPA
Polona Hercog
Polona Hercog se je spet zavihtela med stoterico. Foto: Dušanka Mlakar

Če organizatorji tretjega teniškega turnirja za grand slam, ki se bo začel 24. junija, ne bodo sami določali nosilcev, lahko žreb v isti polovici združi Novaka Đokovića, Rogerja Federerja in Rafaela Nadala. To pomeni, da bi že v četrtfinalu lahko gledali obračun Nadal - Đoković ali Nadal - Federer. V Wimbledonu imajo sicer sami pravico določati nosilce, a to zaradi kritik v preteklosti v zadnjih letih ni bila praksa.

Nadal do konca leta brani le še 45 točk
Nadal je na lestvici sicer izgubil eno mesto, a zaostanek za Đokovićem zmanjšal na manj kot 5.000 točk. Španec zaradi lanske poškodbe do konca leta brani le 45 točk, medtem ko jih Srb brani 6.000. Drugi ostaja Andy Murray, ki zaradi poškodbe v Parizu ni nastopil in se je raje odločil za pripravo na Wimbledon. Federerju, branilcu naslova v Wimbledonu, za vrat diha Ferrer.

Blaž Kavčič izgubil 20 mest
Najboljši slovenski igralec Grega Žemlja je nazadoval na 51. mesto in je eno mesto nižje kot pred dvema tednoma. Aljaž Bedene je 78., največ pa je izgubil Blaž Kavčič, ki je s 104. padel na 124. mesto.

Hercogova spet med stoterico
Med dekleti prepričljiovo vodi zmagovalka Pariza Serena Williams, druga pa je zdaj Viktorija Azarenka, ki je prehitela Marijo Šarapovo. Polona Hercog je po zmagi na turnirju v Mariboru in uvrstitvi v polfinale Marseilla skočila za 31 mest in je spet članica elitne stoterice. Rekordno visoko na 135. mestu je Tadeja Majerič.