Dustin Brown je z izjemnimi servisi pripravil senzacijo na Gerry Weber Opnu. Foto: EPA
Radek Štepanek
Radek Štepanek se je veselil odmevne zmage. Foto: Reuters
Andy Murray
Andy Murray je bil zelo razočaran. Pritisk pred Wimbledonom, ki se bo začel 23. junija, se bo še povečal. Foto: EPA

V prvem nizu je prvi igralec sveta izgubil servis v deseti igri. Nemec, ki je dobil povabilo organizatorja, je zaigral sijajno, dobil je uvodnih pet iger drugega niza, "Rafa" pa je osvojil le pet točk! Drugi niz je trajal le 23 minut.
Za Nadala tako turnir, ki poteka na travi in ki je za igralce priprava na tretji grand slam v sezoni v Wimbledonu, ostaja neosvojljiva trdnjava. Še nikdar se ni prebil dlje kot do četrtfinala.

Konec Murrayjeve serije na travi
Branilec naslova v Queen's Clubu Andy Murray je presenetljivo izpadel v osmini finala. S 7:6 in 6:2 ga je premagal Radek Štepanek. Škot je imel v prvem nizu že v 12. igri prvo zaključno žogo na servis Čeha, ki se je rešil v podaljšano igro. Murray je povedel s 6:2, a je Štepanek izenačil na 6:6. Murray je imel zaključne žoge še pri 7:6, 8:7 in 9:8, nobene izmed osmih priložnosti ni unovčil in Štepanek je dobil podaljšano igro z 12:10 po izjemnem voleju.

Murray je bil šokiran, že v uvodni igri drugega niza je oddal začetni udarec, nato pa je Štepanek prišel do brejka še v sedmi igri in končal obračun po uri in 57 minutah, ko je lanski zmagovalec Wimbledona poslal bekhend v mrežo.

"Najboljši igralci na svetu me vedno še posebej motivirajo, proti njim velikokrat prikažem najboljšo igro. To je bila zares velika zmaga," je poudaril Štepanek, ki je končal serijo 19 zmag Murrayja na travnati podlagi. Škot, ki ga je ta teden prvič vodila Amelie Mauresmo, je zadnjič izgubil na travi pred dvema letoma v finalu Wimbledona proti Rogerju Federerju.