Teniški turnirji - Arhiv

Spodbudna vrnitev Nadala na njegovo priljubljeno podlago

Tenis Spodbudna vrnitev Nadala na njegovo priljubljeno podlago

16.4.2024

Rafael Nadal je v Barceloni v svojem prvem dvoboju po treh mesecih in prvem na peščeni podlagi po skoraj dveh letih s 6:2, 6:3 premagal Italijana Flavia Cobollija.

Tenis Cicipas se je v Monte Carlu pridružil trikratnim zmagovalcem: Borgu, Mustru in Nastaseju

14.4.2024

Grški tenisač Stefanos Cicipas je zmagovalec letošnjega mastersa v Monte Carlu. V finalu je v dveh nizih s 6:1 in 6:4 ugnal Norvežana Casperja Ruuda, ki je v polfinalu izločil Novaka Đokovića.

Đoković v četrtfinalu, Hačanov izločil Medvedjeva

Tenis Đoković v četrtfinalu, Hačanov izločil Medvedjeva

11.4.2024

Novak Đoković se je prebil v četrtfinale teniškega mastersa v Monte Carlu. Italijana Musettija je ugnal s 7:5 in 6:3. Izpadel je četrti nosilec Daniil Medvedjev. Usoden je bil Karen Hačanov.

Izjemen začetek Đokovića; Alcaraz odpovedal nastop

Tenis Izjemen začetek Đokovića; Alcaraz odpovedal nastop

9.4.2024

Novak Đoković je sezono na peščenih igriščih odprl v šampionskem slogu. V Monte Carlu je v svojem prvem dvoboju po skoraj enem mesecu s 6:1, 6:2 odpravil 41. igralca sveta, Rusa Romana Safiulina.

Dimitrov presenetil Alcaraza za polfinale Miamija

Tenis Dimitrov presenetil Alcaraza za polfinale Miamija

29.3.2024

Grigor Dimitrov je na teniškem mastersu v Miamiju pripravil presenečenje in v četrtfinalu premagal prvega nosilca Carlosa Alcaraza. Bilo je 6:2 in 6:4.

Murray napoveduje vrnitev z enim kolkom in brez vezi v gležnju

Smola za Škota Murray napoveduje vrnitev z enim kolkom in brez vezi v gležnju

26.3.2024

Trikratni zmagovalec turnirjev za grand slam Andy Murray bo zaradi poškodbe gležnja dalj časa odsoten s teniških igrišč. 36-letni Škot se je poškodoval med dvobojem na turnirju v Miamiju.

Alcaraz drugič zapored v finalu ugnal Medvedjeva in napovedal naskok na

Indian Wells Alcaraz drugič zapored v finalu ugnal Medvedjeva in napovedal naskok na "sončni dvojček"

17.3.2024

Carlos Alcaraz je v finalu turnirja serije 1000 v Indian Wellsu ugnal Daniila Medvedjeva s 7:6 in 6:1. Španec je ubranil naslov v kalifornijski puščavi in osvojil prvi turnir pa lanskem Wimbledonu.

Alcaraz končal zmagoviti niz Sinnerja

Indian Wells Alcaraz končal zmagoviti niz Sinnerja

17.3.2024

Carlos Alcaraz je v polfinalu turnirja serije 1000 v Indian Wellsu premagal Jannika Sinnerja z 1:6, 6:3 in 6:2. To je bil prvi letošnji poraz Italijana, ki je dobil uvodnih 16 dvobojev v letu 2024. Branilca naslova v finalu čaka Daniil Medvedjev.

Čebele na osrednjem stadionu večji tekmec za Alcaraza kot nemočni Zverev

Indian Wells Čebele na osrednjem stadionu večji tekmec za Alcaraza kot nemočni Zverev

15.3.2024

Carlos Alcaraz je v četrtfinalu turnirja serije 1000 v Indian Wellsu izločil Alexandra Zvereva s 6:3 in 6:1 in se bo v sobotnem polfinalu pomeril z Jannikom Sinnerjem. Obračun na osrednjem stadionu so za uro in 48 minut prekinile čebele.

Emma Navarro zlomila tudi odpor Sabalenke

Tenis Emma Navarro zlomila tudi odpor Sabalenke

14.3.2024

Na teniškem turnirju serije masters v Indian Wellsu se je morala v osmini finala posloviti zmagovalka OP Avstralije Arina Sabalenka. Po slabih dveh urah jo je s 6:3, 3:6, 6:2 izločila 22-letna Emma Navarro.

Alcaraz in Sinner do osmine finala v dveh nizih

Tenis Alcaraz in Sinner do osmine finala v dveh nizih

11.3.2024

Carlos Alcaraz in Jannik Sinner sta se brez večjih težav uvrstila v osmino finala prvega teniškega turnirja serije masters v Indian Wellsu. Presenetljivo je izpadel peti nosilec Andrej Rubljov.

Nadal odpovedal nastop v Indian Wellsu

Tenis Nadal odpovedal nastop v Indian Wellsu

7.3.2024

Čeprav je prišel v ZDA, je Rafael Nadal zaradi poškodbe tik pred prvim dvobojem odpovedal nastop na turnirju serije masters v Indian Wellsu.

Karlović tudi uradno postavil lopar v kot

Tenis Karlović tudi uradno postavil lopar v kot

21.2.2024

Hrvaški teniški igralec Ivo Karlović je prek družbenih omrežij uradno naznanil slovo od tenisa, čeprav je zadnji dvoboj odigral pred dvema letoma in pol v Indian Wellsu.

Juvan najboljša slovenska tenisačica, Rola tenisač

Lestvici ATP in WTA Juvan najboljša slovenska tenisačica, Rola tenisač

19.2.2024

Poljska teniška zvezdnica Iga Swiatek, ki je prejšnji konec tedna osvojila turnir WTA 1000 v Dohi, je na svetovni lestvici še povečala prednost pred zasledovalkami.

Đoković: Sinner me je nadigral, šokiran sem nad svojo igro

Odzivi Đoković: Sinner me je nadigral, šokiran sem nad svojo igro

26.1.2024

Če si najboljši teniški igralec na svetu v več kot tri ure trajajočem dvoboju prvič v karieri ne pripravi niti ene priložnosti za odvzem servisa, za nameček na najljubšem igrišču v karieri, veš, da je na drugi strani mreže poseben igralec.

Tenis Izjemni Sinner končal zmagoviti niz Đokovića, v finalu ga čaka maratonec Medvedjev

26.1.2024

Jannik Sinner se je prvič v karieri uvrstil v finale turnirja za grand slam. V polfinalu OP Avstralije v Melbournu je ugnal desetkratnega zmagovalca Novaka Đokovića s 6:1, 6:2, 6:7 in 6:3. Daniil Medvedjev je po preobratu ugnal Alexandra Zvereva.

Branilka naslova Sabalenka v finalu proti najboljši Kitajki

Tenis Branilka naslova Sabalenka v finalu proti najboljši Kitajki

25.1.2024

V finalu Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu se bosta pomerili branilka naslova Arina Sabalenka in 12. nosilka iz Kitajske Činven Dženg.

Alcaraz Srbu zavezal kravato, Zverev znova potreboval pet nizov

OP Avstralije Alcaraz Srbu zavezal kravato, Zverev znova potreboval pet nizov

22.1.2024

Na uvodnem teniškem turnirju za grand slam v Melbournu smo dobili vse četrtfinaliste. Med osem so se uvrstili vsi favoriti. V zgornjem delu tabele pri ženskah bomo dobili nepričakovano finalistko.

Najstnica Noskova z imenitno predstavo šokirala prvo nosilko

Tenis Najstnica Noskova z imenitno predstavo šokirala prvo nosilko

20.1.2024

19-letna Čehinja Linda Noskova je v 3. krogu Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu senzacionalno izločilo prvo igralko sveta Igo Swiatek s 3:6, 6:3 in 6:4.

Velika vrnitev Medvedjeva v nočnem trilerju, Cazaux šokiral Runeja

Tenis Velika vrnitev Medvedjeva v nočnem trilerju, Cazaux šokiral Runeja

18.1.2024

Daniil Medvedjev je v nočnem trilerju na Rod Laver Areni premagal Emila Ruusuvuorija s 3:6, 6:7, 6:4, 7:6 in 6:0. Obračun 2. kroga Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu je trajal štiri ure in 23 minut, končal se je ob 3.40 po avstralskem času.