Norvežanka Tora Berger je bila razred zase in je prepričljivo osvojila naslov svetovne prvakinje. Foto: Reuters
Teja Gregorin
Teja Gregorin je leže streljala brezhibno, stoje pa je zgrešila dve tarči. Foto: Sloski Biatlon
Gregorinova enajsta na 15 km
Bergerjeva slavila, Gregorinova enajsta

Bergerjeva je bila razred zase. Enkrat je sicer zgrešila, a je s hitrim tekom minuto pribitka nadoknadila in v cilju za slabo minuto ugnala drugouvrščeno Francozinjo Marie Laure Brunet (+56,4). Tretja je bila prejšnja svetovna prvakinja, Švedinja Helena Ekholm (+1:11,1). Polom sta doživeli nemški tekmovalki Andrea Henkel in Magdalena Neuner, ki sta skupaj zgrešili kar 10 strelov in sta osvojili 20. oziroma 23. mesto.

V videoprispevku Marjana Fortina na desni strani lahko še enkrat podoživite podelitev zlate kolajne svetovnemu biatlonskemu prvaku Jakovu Faku.

Dve zgrešeni tarči Gregorinove
Gregorinova je tekmo začela odlično, leže je streljala fantastično, pokrila je vse tarče. Žal
pa je dve zgrešila stoje, po tretjem streljanju se je prebila na četrto mesto, pred petouvrščeno Anastazijo Kuzmino je imela nekaj sekund prednosti, a je kmalu zdrsnila na mesto niže, nekaj časa je celo kazalo na uvrstitev v najboljšo deseterico, kar je bil tudi Tejin cilj, a ji je na koncu zmanjkalo sreče.

Gregorinovi ostalo še nekaj moči
"Postajam zbiralka enajstih mest in le delno sem lahko zadovoljna s predstavo. Stoje sem si želela predvsem popraviti zgrešene strele z zasledovanja, pa mi ni povsem uspelo. Spet sem se precej trudila za vsak zadetek, leže pa mi je šlo gladko. Očitno imam manjše težave, ki pa niso kritične in jih je možno odpraviti. Nisem izkoristila možnosti, ki so nam jo dale vse najhitrejše biatlonke, kot so Magdalena, Darja, Kaisa, ki so bile danes kar precej manj natančne. Najdaljša biatlonska preizkušnja je vedno takšna, da so možna presenečenja zaradi pribitkov, ki jih ni možno nadoknaditi na progi. Čeprav so bile temperature kar visoke in vreme sončno, so bili pogoji v smučini presenetljivo dobri in ob koncu mi je ostalo celo nekaj moči," je razkrila Gregorinova.

Malijeva prepočasna na strelišču
Malijeva, ki je zasedla končno 43. mesto, je še dodala: "Malo se mi je že poznalo, da imam za seboj tri tekme. Zelo sem se trudila, vendar se je slab občutek s proge prenesel tudi na strelišče. Strelska statistika je resda solidna, vendar pa je šlo spet vse prepočasi na strelišču. To je bilo predvsem na prvem strelskem postanku daleč od obljube, ki sem jo dala trenerju Velepcu pred prvenstvom."

Posamično (Ž), 15 km:               *
1. T. BERGER NOR 42:30,0 (1)