Jakov Fak, ki je imel zadnje dni svetovnega prvenstva težave z zdravjem, se je uspešno vrnil na tekmovališča. Foto: Reuters
Magdalena Neuner
Magdalena Neuner se poslavlja v slogu najboljše biatlonke zadnjih let. Foto: EPA
Martin Fourcade
Martin Fourcade je pobral mali kristalni globus v seštevku šprintov, hkrati pa je naredil velik korak k skupni zmagi v svetovnem pokalu. Foto: EPA
Zadnja biatlonska šprinta sezone

Bauerju sta še boljšo uvrstitev preprečila dva zgrešena strela. Francoski biatlonec Martin Fourcade je z novo zmago še bližje osvojitvi velikega kristalnega globusa, saj ima zdaj v skupnem seštevku že 86 točk prednosti pred Emilom Heglejem Svendsnom, ki je bil tokrat peti. Drugo mesto je osvojil Arnd Peiffer, tretji pa je bil Fredrik Lindström.

"Po naporni tekmi se vidi, da moje zdravstveno stanje še zdaleč ni povsem sanirano. Kot kaže, je vmes preteklo premalo časa za popolno okrevanje, zato sem kljub izgubi nekaj mest v zadnjem krogu, zelo zadovoljen tudi z desetim mestom. Moči so mi resda pošle, rešila pa me je perfektna izvedba na strelišču, čeprav sem na progi dal od sebe, kolikor sem le mogel," je po enajsti uvrstitvi v deseterico v letošnji sezoni povedal Fak.

Malijeva 28., Gregorinova brez točk
Ženski šprint je dobila Nemka Manuela Neuner pred Vito Semerenko in Darjo Domračevo. Nastopili sta dve Slovenki, točke pa je z 28. mestom osvojila le Andreja Mali, ki ni zgrešila niti enega strela, a je bila počasnejša v teku. Teja Gregorin je bila 43., vse možnosti za visoko uvrstitev pa je zapravila na drugem streljanju, ko je zgrešila tri tarče.

Neunerjeva se zabava ob slovesu
25-letna Neunerjeva, ki bo v nedeljo sklenila bogato športno kariero, je prišla že do 34. v karieri v skupnem seštevku svetovnega pokala.

"Danes sem se izredno zabavala. Enostavno ne čutim nobenega pritiska več. Seveda pa si za spomin želim veliki kristalni globus zmagovalke svetovnega pokala, ki bi ga rada odnesla domov," je po zmagi povedala Nemka, ki ima že dva tovrstna pokala iz let 2008 in 2010.

Šprint 10 km (M):                   *
 1. M. FOURCADE      FRA   26:40,2 (0)