Teja Gregorin in Jakov Fak sta si privoščila preveč zgrešenih strelov za vidno uvrstitev. Foto: Tomaž Šušteršič
Janez Marič
Janez Marič je bil v slovenski moški reprezentanci edini, ki si je priboril točke svetovnega pokala, svoje prve v sezoni. Foto: MMC RTV SLO
Neunerjeva do 25. zmage v karieri

Na moški tekmi vodilni trije niso zgrešili niti ene tarče. Drugo mesto je osvojil Rus Andrej Makovjev, tretjega pa Švicar Benjamin Weger.

Tudi pri ženskah je bila Neunerjeva (25. zmaga kariere) natančna pri vseh 10 strelih in je za 15 sekund premagala Finko Kaiso Mäkäräinen. Tretja je bila Rusinja Olga Zajceva.

Jakov Fak stoje zgrešil tri tarče
Slovenski tekmovalci se niso pretirano izkazali. Teja Gregorin je bila 21., Andreja Mali pa 28. Pri moških je točke s 35. mestom osvojil le Janez Marič. Tekmo je sicer odlično zadel Jakov Fak, ki na prvem strelskem nastopu ni delal napak, na drugi strelski nastop je prišel na 14. mestu, a je moral nato odteči kar tri kazenske kroge.

"Na streljanju leže bi prav gotovo lahko zadela vse tarče, stoje pa se z zgrešenimi borim tudi na treningih. Na progi mi zmanjka energije, enostavno nimam prave moči in prav gotovo nisem takšna kot v mojih najboljših časih. Tu se še skriva tista rezerva, ki bi me lahko peljala višje in je morda tudi posledica prehlada. Streljanje pa je poglavje zase in tudi tam bo še boljše," je po dveh strelskih napakah povedala Gregorinova.