(6)
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 2.3 od 22 glasov Ocenite to novico!
Martin Čater in Boštjan Kline
Martin Čater in Boštjan Kline sta se na Krvavcu na progo podala s štartnima številkama 2 in 1. Kline je odstopil, Čater zmagal. Foto: MMC RTV SLO/T. O.

Čater ubranil državno superveleslalomsko krono

Kline odstopil
8. april 2018 ob 12:31,
zadnji poseg: 8. april 2018 ob 14:38
Krvavec - MMC RTV SLO

Na Krvavcu so v odličnih razmerah (trda proga in sončno vreme) priredili superveleslalom za državno prvenstvo. Naslov je tretjič zapored osvojil Martin Čater.

25-letni Čater, ki je prejšnji teden postal tudi državni prvak v smuku, je ciljno črto prečkal s časom 57,93. Drugo mesto je zasedel Miha Hrobat z zaostankom 47 stotink sekunde, tretje pa Tilen Debelak, zaostal je 60 stotink.

Boštjan Kline, državni prvak pred tremi leti, je odstopil.

Pri dekletih je slavila Neja Dvornik, ki je za sekundo in 46 stotinik prehitela Rebeko Oblak. Bron je osvojila Žana Ciglič.