Marcel Hirscher je v drugi vožnji naravnost blestel. Foto: Reuters
Dave Ryding
Dave Ryding je zasedel drugo mesto in svoji državi priboril stopničke, na katere so čakali vse od leta 1981. Foto: Reuters
Zmagovalna trojica smučarskega praznika v Kitzbühelu. Foto: Reuters
false
Hirscher v finalu ni zamudil velike priložnosti in je izkoristil napako tekmeca Norvežana Henrika Kristoffersna, ki je odstopil na prvi progi, za prevzem vodstva v posebnem slalomskem seštevku. Foto: Reuters
Hirscher v Kitzbühelu do velike slalomske zmage
Izjemna vožnja Hirscherja v Kitzbühelu

Hirscher je finalni nastop na enem najtežjih slalomov na svetu začel silovito, zmago pa si je prislužil s fenomenalno drugo vožnjo (1:45,23), potem ko je bil po prvi šele na devetem mestu.

Vodilni po prvi vožnji Dave Ryding je odlično predstavo ponovil tudi v drugi vožnji in se zavihtel na drugo mesto (+0,76). To je velik uspeh, saj je Britanec svoji državi priboril prve stopničke po letu 1981, takrat je Konrad Bartelski osvojil drugo mesto na smuku v Val Gardeni.

Tretje mesto je zasedel Rus Aleksander Horošilov (+1,11).

Slovenski smučar Štefan Hadalin je v finalu tako kot v prvi vožnji ponovno odlično smučal v srednjem delu, kjer je dvignil tempo, v spodnjem delu pa ni bil več tako hiter. Slalom v Kitzbühelu je končal na 21. mestu (+3,00). Hadalin se že tretjo tekmo zapored veseli točk za svetovni pokal - na slalomu v Adelbodnu je bil 20., wengensko alpsko kombinacijo pa je končal na 29. mestu -, kar dokazuje, da je v odlični formi.

Hadalin: V podzavesti se apetiti višajo
"V prvi vožnji sem imel visoko številko, v finale pa je prišel samo še eden, ki je startal za mano. Vesel sem, da mi je to uspelo, saj moramo vedeti, da je bila proga kar načeta, sploh v tisti strmini na začetku. Sicer nisem bil najbolj zadovoljen, saj so bili občutki bolj toplo-hladni, a se je na koncu izkazalo, da je bilo to dovolj za trideseterico. V drugo sem prikazal solidno vožnjo, ki pa ni bila popolna. Na začetku sem menda prehitro odprl startno palčko, tako da sem tam morda kaj izgubil. Srednji del je bil zelo dober, tako da sem imel na koncu šesti čas druge vožnje. Na koncu sem s tem 21. mestom, kar je tudi moja tretja najboljša uvrstitev do zdaj, in 10 točkami svetovnega pokala kar zadovoljen. Mislim, da sem zdaj lahko še bolj sproščen, je pa zdaj tako, da se v podzavesti morda višajo apetiti. A moram ostati miren, skoncentriran in vztrajati pri tem, kar delam,"
je po tekmi vtise strnil Hadalin.

Kranjec odstopil v 1. vožnji
Proga je bila že po prvi vožnji načeta, zavoji so bili težki, prve proge tako ni izpeljalo kar 26 smučarjev, med njimi tudi Slovenec Žan Kranjec, pa tudi vodilni v seštevku do Kitzbühela Norvežan Henrik Kristoffersen. Odstopili so še Andre Myhrer, Manfred Moelgg, Mattias Hargin in Patrick Thaler ...

Hirscher prevzel vodstvo
Hirscher v finalu ni zamudil velike priložnosti in je izkoristil napako tekmeca Norvežana Henrika Kristoffersena, ki je odstopil na prvi progi, za prevzem vodstva v posebnem slalomskem seštevku. Avstrijec, vodilni v seštevku zime, pred norveškim zasledovalcem v slalomskem seštevku vodi s prednostjo 80 točk. V skupnem seštevku pa ima Salzburžan (1.080) 388 točk prednosti pred Kristoffersenom (692).