Slovenski biatlonec Jakov Fak je bil vse do zadnjega streljanja, ko je zgrešil dve tarči, v boju za stopničke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Emil Hegle Svendsen
Lanski svetovni prvak Emil Hegle Svendsen je bil 21. Foto: Reuters
Ole Einar Björndalen
6-kratni olimpijski prvak Ole Einar Björndalen je na uvodni tekmi sezone zasedel zgolj 43. mesto. Foto: EPA

Fourcade je streljal skoraj brezhibno, od 20 tarč je zgrešil zgolj eno, in sicer na zadnjem streljanju. Drugi je bil Čeh Michal Slesingr (+1:54,3), s tretjim mestom pa je pozitivno presenetil Nemec Simon Schempp (+1:54,5). Z zelo slabim streljanjem je norveške navijače razočaral Ole Einar Björndalen, ki je zgrešil kar 6 tarč, lanski dobitnik svetovnega pokala v tej disciplini, Avstrijec Christoph Sumann, je bil šesti (2 zgrešena strela). Norvežan Emil Hegle Svendsen je bil s 4 zgrešenimi tarčami 21. (+3:38,6), njegov rojak Tarjei Boe pa 25..

V boju za stopničke do zadnjega streljanja
Fak je na prvo streljanje prišel z 11. najboljšim časom, po brezhibno izvedenih strelih pa je pridobil kar sedem mest in je za najboljšim Fourcadom zaostajal natanko devet sekund. Na drugem je podrl štiri tarče, po tretjem streljanju je bil odličen četrti in je za najhitrejšim Fourcadom zaostajal slabo minuto in pol. Zadnje streljanje, ki so ga biatlonci opravili stoje, pa se Faku ni posrečilo, zgrešil je dve tarči in izpadel iz boja za stopničke. Prvič je zgrešil tudi Fourcade, ki pa je brez težav ubranil prvo mesto, na cilju je imel pred drugouvrščenim Slesingrjem slabi dve minuti naskoka (1:54,3).

Od preostalih slovenskih tekmovalcev se je najbolje odrezal Vasja Rupnik, ki je bil trikrat nenatančen, na 36. mestu pa je za prvouvrščenim zaostal za dobre štiri minute in pol (+4:35,2). Peter Dokl je bil 78. (+7:57,4), mesto za njim pa Janez Marič (+8:01,2). Klemen Bauer je bil 89. (+8,39,3).