Na odprtem prvenstvu Slovenije v veleslalomu je v Kranjski Gori slavil Hrvat Filip Zubčić, državni naslov pa je z drugim mestom osvojil olimpijec Klemen Kosi. Foto: EPA

Za naslov prvakinje so se najprej spopadla dekleta, med katerimi je bila najboljša Ana Drev (SK Nordica Velenje). Drugo mesto je s 35 stotinkami zaostanka osvojila Katarina Lavtar (SK Radovljica), še 19 stotink več pa je zaostala Ilka Štuhec (SK Branik). Najboljša slovenska smučarka vseh časov Tina Maze ni nastopila.

Drevova prehitela vse fante
V moški konkurenci je na odprtem prvenstvu Slovenije sicer slavil Hrvat Filip Zubčić, ki je za 48 stotink prehitel novega slovenskega prvaka Klemna Kosija (SK Branik). Kosi je za 57 stotink sekunde ugnal Matica Skubeta (SK Alpetour), tretje mesto na DP-ju pa je zasedel Jakob Špik (SK Alpetour), ki je za zmagovalcem zaostal 68 stotink. Še zanimivost, Drevova je z izidom 1:59:02 postavila najboljši slovenski čas tako v moški kot tudi ženski konkurenci.

Uradni rezultati odprtega prvenstva Slovenije: ženske/moški.