Zaradi poškodb že tako zdesetkana Olimpija je bila tudi brez branilca Andreja Tavžlja, ki mora odslužiti dve tekmi kazni. Vrnila sta se poškodovana Boštjan Groznik in Roland Kaspitz, prvič je bil v postavi debitant Luka Kraigher. Foto: www.alesfevzer.com

3.000 gledalcev je v Sejemski dvorani videlo veliko premoč KAC-a (v strelih 51:19), ki je po seriji slabših rezultatov (na prejšnjih petnajstih tekmah je kar enajstkrat izgubil) premešal peterke. V prvi tretjini (razmerje v strelih 18:4) gostitelji premoči niso znali unovčiti, v drugi (19:6) pa je vratar Oliver Roy klonil dvakrat. Prvič v 30. minuti (KAC je imel takrat igralca več), ko je po strelu Thomasa Kocha ploščku spremenil nekdanji NHL-ovec, Kanadčan Jean-Francois Jacques, kar je njegova 25. točka (14 golov, 11 podaj) sezone. V predzadnji minuti druge tretjine je vodstvo povišal Manuel Ganahl.

Druga najbogatejša ekipa v ligi, ki se bori za šesto mesto, je v zadnji tretjini zabila še dva gola: v razmiku vsega 24 sekund je v 52. minuti z zadetkoma Thomasa Kocha in Oliverja Setzingerja odpravila vse dvome o zmagovalcu. Olimpija se tako lahko tolaži le z uspehom svojega podmladka, ki je še drugič, tokrat po podaljšku z 2:1, premagal HD Jesenice in se prebil v finale državnega prvenstva do 19 let.