26-letna Čehinja Gabriela Soukalova je prvič v karieri osvojila veliki kristalni globus. Pripadel ji je tudi mali kristalni globus v zasledovalnih preizkušnjah. Foto: EPA
Simon Schempp
Simon Schempp je dobil sobotno tekmo v Hanti Mansijsku. Foto: EPA

Štartali sta z 21. oziroma 52. mesta, saj sta bili tako uvrščeni na četrtkovem šprintu.
Finska biatlonka Kaisa Mäkäräinen, ki je odprla tekmo, je na koncu kljub dvema zgrešenima streloma ubranila 1,5 sekunde prednosti in slavila še drugič v treh dneh. Na drugo mesto se je z desetega povzpela junakinja nedavnega SP-ja v Oslu, Francozinja Marie Dorin Habert. Nepokrito je pustila eno tarčo. Tretja je bila Italijanka Dorothea Wierer, ki je zaostala slabih šest sekund.

Čehinja Gabriela Soukalova je s četrtim mestom osvojila dovolj točk, da je potrdila skupno zmago v svetovnem pokalu, saj ima pred zadnjo tekmo sezone (v nedeljo bo preizkušnja s skupinskim štartom, tudi z Gregorinovo) 63 točk prednosti pred Dorin Habertovo. Za zmago v biatlonu podeljujejo 60 točk.

Schempp dobil moško preizkušnjo
Pri moških je zmagal Nemec Simon Schempp. Drugi je bil Norvežan Johanes Thingnes Boe, tretji pa še en nemški predstavnik Erik Lesser. Slovenija na štartu ni imela svojega tekmovalca.
Presenetljiv petkov zmagovalec šprinta, Avstrijec Julian Eberhard, je na prvem strelskem postanku stoje zgrešil kar štirikrat in je tekmo končal na 18. mestu.

Martin Fourcade
se je po 40. mestu odločil, da ne nastopi, kljub temu pa je zadržal visoko prednost v skupnem seštevku. Boe je na drugem mestu prehitel Rusa Antona Šipulina, ki je bil tokrat 20., pred njim ima 14 točk prednosti.

Zasledovalna tekma (M), 12,5 km:     *
 1. S. SCHEMPP         NEM  33:27,8 (3)