Maja Vtič je imela odlično sezono, slavila je tudi zmago na Ljubnem. V skupnem seštevku je osvojila tretje mesto. Foto: www.alesfevzer.com

Svetovni pokal smučarskih skakalk bi se moral končati 5. in 6. marca v Rašnovu v Romuniji, vendar so tekmovanje zaradi previsokih temperatur in pomanjkanja snega v petek odpovedali. Mednarodna smučarska zveza je poskušala najti nadomestno prizorišče, vendar na koncu sporočila, da je sezone konec.

Skupno zmago je tako slavila Japonka Sara Takanaši, druga je bila Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz, tretja pa Maja Vtič. Prvič se je zgodilo, da je Slovenka v skupnem seštevku končala med najboljšimi tremi, potem ko je bila Špela Rogelj lani četrta.

Najboljše bodo nagrade dobile 20. marca v Planici, kjer bo finale svetovnega pokala za moške.

V prvi deseterici sta končali še dve Slovenki. Ema Klinec je bila deveta s 426 točkami, Špela Rogelj pa deseta s 415.