Matic Skube je bil v tej sezoni v evropskem pokalu do danes najvišje na 19. mestu. Foto: www.alesfevzer.com

Dan po koncu tekmovanja za pokal Vitranc je podkorenska strmina gostila še slalomsko preizkušnjo evropskega pokala, na kateri je nastopila osmerica slovenskih smučarjev. Po pričakovanju sta bila najuspešnejša Matic Skube in Miha Kürner, ki sta v nedeljo osvojila nekaj točk svetovnega pokala.

Predvsem Skube je lahko zadovoljen s svojo predstavo, saj je s sedmim časom tako prve kot druge vožnje na koncu zasedel mesto tik pod stopničkami. V tej sezoni v evropskem pokalu ni bil nikoli boljši od 19. mesta.

Zmagal je Italijan Riccardo Tonetti, Avstrijec Matt in Švicar Niederberger sta si s petimi stotinkami zaostanka delila drugo mesto.

Miha Kürner se je s četrtim časom finalne vožnje prebil na 14. mesto, Jakob Špik je bil 24., Žan Grošelj pa 25.