Mikaela Shiffrin bi verjetno z lahkoto osvojila slalomski globus, če se ne bi poškodovala. V svetovni pokal se bo v Crans Montani vrnila po dveh mesecih odsotnosti. Foto: Reuters

Bolečin med smučanjem ne čuti več. "Veliko ljudi me je spraševalo, kdaj bom spet tekmovala. Rekla sem jim, da konec februarja ali na začetku marca, vendar so slalom iz Maribora prestavili v Crans Montano in 15. februarja bom tam. Torej, se vidimo naslednji teden," je 20-letna ameriška alpska smučarka potolažila svoje navijače.

Olimpijska zmagovalka iz Sočija 2014 in v zadnjih treh sezonah nosilka malih kristalnih globusov v slalomskem seštevku svetovnega pokala se je poškodovala sredi decembra v Aareju. Strgala si je vez v desnem kolenu, do poškodbe pa je bila nesporna slalomska kraljica, saj je z veliko prednostjo dobila uvodni tekmi sezone svetovnega pokala v Aspnu.

Njeno odsotnost je v najboljši meri izkoristila Frida Hansdotter, ki je tri slalome pred koncem na vrhu seštevka s 505 točkami. Najbližja zmagovalka Veronika Velez Zuzulova ima 85 točk manj, Mikaela Shifrrin pa na osmem mestu z 200 točkami ne more več upati na nov mali globus.