Marcel Hirscher je brez večjih težav prismučal do 20. veleslalomske zmage v karieri. Foto: EPA

Danes je bila cela njegova tekma pod vplivom tega, kar se je zgodilo včeraj zvečer. Moram povedati, da Žan ni bil čisto nič kriv, da je zamudil.

Trener Klemen Bergant o Žanu Kranjcu in zamudi na žreb štartnih številk
Alexis Pinturault
Alexis Pinturault je v finalu storil napako in izgubil boj za zmago. Foto: Reuters
Kranjec kaznovan, ker je dve minuti zamudil na žreb
VSL: Zadnji trije nastopi v Garmischu
Nastop Žana Kranjca v drugi vožnji

Hirscher, ki je bil po prvi vožnji drugi, je svoje delo opravil z odliko. Ves čas je večal prednost pred Olssonom, v cilju je vrh razpredelnice zasedel s kar sekundo in pol naskoka. Avstrijec je s tem vrgel rokavico Alexisu Pinturaultu, vodilnemu po prvi vožnji.

Pinturault po napaki brez zmagovalnega odra
Francoz se je v finalu proti cilju pognal suvereno, a njegova prednost devetih stotink iz prve vožnje je hitro skopnela. Ob merjenju prvega vmesnega časa je zaostajal za 16 stotink sekunde, ob drugem merjenju za 41 stotink. Nato je 25-letnik storil veliko napako, zapeljal je iz idealne linije, komaj je še ujel naslednja vratca, zmaga je dokončno splavala po vodi. Na koncu je zasedel četrto mesto.

Hirscher ni imel dobrega občutka
"Tekma je bila izjemno naporna. Na progi nisem imel dobrega občutka, v cilju pa sem bi seveda presrečen. Zmaga pri takšnem vremenu ... Bolje se res ne bi moglo izteči," je povedal Hirscher. Edini slovenski smučar v finalu, Žan Kranjec, je v drugi vožnji pridobil šest mest, na koncu je bil 23., za Hirscherjem je zaostal štiri sekunde in 20 stotink. Drugi slovenski predstavnik Štefan Hadalin je odstopil v prvi vožnji.

Pinturault najhitrejši po prvi vožnji
Najboljša veleslalomista letošnje sezone, Pinturault in Hirscher, sta bila na prvi progi najhitrejša. Francoz je bil devet stotink hitrejši od Avstrijca, sicer pa sta si priborila kar zajetno prednost pred zasledovalci. Iz prve jakostne skupine se jima je najbolj približal Nemec Felix Neureuther, ki je zaostal pol sekunde, skoraj sekundo pa je znašal zaostanek njegovega rojaka Luitza. Sicer je s številko 23 pozitivno presenetil Olsson. Šved je smučal odlično in se s 45 stotinkami za vodilnim prebil na tretje mesto. Kranjec si je z dobrimi letošnjimi nastopi zagotovil prvo jakostno skupino, toda zamudil je na žreb številk in dobil kazen. Tako se je na progo podal kot 46. Zaostal je dobre tri sekunde in je prvo vožnjo končal na 29. mestu. Hadalin, ki letos dobro smuča v slalomu, kjer je že trikrat osvojil točke, je nastopil s številko 65, a prve postavitve ni končal.

Pred odhodom na svetovno prvenstvo, ki bo od 6. do 19. februarja v St. Moritzu, se bo karavana svetovnega pokala v torek ustavila še na Švedskem. Drugič zapored bo v Stockholmu pod žarometi paralelna tekma.