Najboljša smukača letošnje zime - Lindsey Vonn in Klaus Kröll. Foto: EPA
Tina Maze
Tina Maze se je letos prvič povzpela na stopničke v smuku. Črnjanka je specialno smukaško razvrstitev končala na devetem mestu. Foto: Reuters
Lindsey Vonn
Lindsey Vonn je znova dokazala, da ji v smuku ni para. Foto: Reuters
Tina Maze je v vseh disciplinah letos stopila na oder za zmagovalke. Foto: Reuters
Marion Rolland
Med najboljši smučarki letošnje zime se je vrinila Marion Rolland, ki se je prvič povzpela na stopničke. Foto: Reuters
Vonnova izenačila dosežek legendarne Moser Pröllove
Mazejeva tretja v Schladmingu

Mazejeva se je na progo podala s številko osem in v zgornjem ter srednjem delu nekoliko zaostala za tedaj vodilno Johanno Schnarf. Črnjanka je v spodnjem delu stopnjevala ritem in nadoknadila zaostanek ter prehitela Italijanko. Najboljšo slovensko smučarko je nato prehitela Francozinja Marion Rolland, ki je bila odlična v spodnjem delu. Rollandova se je prvič povzpela na oder za zmagovalke.

"Vesela sem, da sem na zmagovalnih stopničkah tudi na smuku. Proga ni bila posebej zahtevna. Za menoj je lepa sezona, ki pa še ni končana. Želim si, da bi dosegla tudi zmago," je povedala Mazejeva, ki se je letos v vseh disciplinah tako povzpela na zmagovalni oder, še naprej pa se ji to zimo izmika zmaga.

Lindsey Vonn razred zase
Vonnova je z neverjetnima srednjim in spodnjim delom postavila odlični sezoni piko na i. Že na četrtkovem superveleslalomu bo imela Američanka priložnost, da doseže rekord v številu točk v eni sezoni. Zdaj ga med alpskimi smučarji drži Hermann Maier, ki je zbral 2.000 točk. Vonnova jih ima trenutno 1.908. Lindsey je prvo dekle, ki se je v dveh sezonah po 17-krat povzpela na stopničke. V moški konkurenci je to uspelo le Ingemarju Stenmarku.

"Nedvomno je to moja najboljša sezona do zdaj, saj sem dobro nastopala v vseh disciplinah. Kar ne morem verjeti, da sem dosegla 12 zmag. Zdaj si želim, da bi presegla še 2.000 točk v sezoni," je po 12. zmagi letos in 53. v karieri dejala Vonnova.

Mazejeva blizu končnega drugega mesta
Maria Höfl Riesch
, ki se z Mazejevo bori za drugo mesto v skupnem seštevku, je bila tokrat šele 13. Nemka je prejela 20 točk in zdaj za Tino v razvrstitvi svetovnega pokala zaostaja za 151 točk. S slabšo predstavo v Schladmingu je Höfl Riescheva z drugega mesta v specialni smukaški razvrstitvi padla na četrto in ostala brez medalje. Na drugo se je povzpela Tina Weirather. Smučarka iz Liechtensteina je bila tokrat četrta, tretje mesto pa je osvojila Avstrijka Elisabeth Görgl, ki je bila deveta.

Nastopila je tudi Maruša Ferk, ki je za Vonnovo zaostala skoraj tri sekunde in na 20. mestu ostala brez točk. Dekleta so se prvič pomerila na smuku v Schladmingu. Do zdaj so v avstrijskem smučarskem središču tekmovale le v superveleslalomu. Finale super-g-ja bo v četrtek.