Najboljše tri v Crans Montani (od leve proti desni): Anna Fenninger, Andrea Fischbacher in Tina Maze. Mazejeva je šestič v sezoni stala na stopničkah, skupaj pa že 67. Foto: Reuters
Tina Maze
Tina Maze ni skrivala navdušenja nad še eno odlično predstavo. Foto: Reuters
Andrea Fischbacher
Andrea Fischbacher se ni uvrstila v avstrijsko olimpijsko reprezentanco, kar jo je še dodatno podžgalo na poti do tretje zmage v karieri. Foto: EPA
Tini Maze se je čakanje na smuk izplačalo
Mazejeva tretja v Crans Montani
Vožnja Tine Maze v Crans Montani

Tina Maze je odlično formo prenesla v Crans Montano, kjer je na osmem smuku sezone osvojila tretje mesto.

30-letna Korošica je s štartno številko 22 na zahtevnem smuku, katerega štart je bil zaradi megle z 10.00 prestavljen na 12.30, ob prihodu v cilj zaostala le za Avstrijko Anno Fenninger (+0,32). Tretja je bila Avstrijka Elisabeth Görgl, ki jo je Črnjanka prehitela za dve stotinki sekunde.

Fischbacherjeva ukradla šov Fenningerjevi
Ko je že kazalo, da je to zmagovalna trojka, je s štartno številko 29 sanjsko odpeljala Avstrijka Andrea Fischbacher in presenetljivo prevzela vodstvo za tretjo zmago v karieri. Fischbacherjeva je do zdaj zmagala dvakrat, in sicer februarja 2008 na superveleslalomu v Sestrieru in februarja 2009 na smuku v Banskem.

Tina: Videlo se ni nič
"Zelo lepo je in mislim, da sem lahko zelo zadovoljna s predstavo, še zlasti, ker sem na treningu še iskala občutke na tej zahtevni progi, na kateri je bilo res težko smučati. Videlo se ni nič, tudi počutila se nisem tako, da bi lahko veliko tvegala, sem pa vseeno precej za pogoje, ki so bili na progi, še vedno pa je bilo tveganje zelo obvladano. Serviser Andrea Vienello mi je znova pripravil zelo dobre smuči, po ravnini sem kar letela, neverjetno, in sem skočila zelo daleč tako, da sem bila čisto presenečena in sem si mislila, da bo pa to dobro," je po tekmi dejala Mazejeva.

Lara Gut odstopila, Maria Höfl-Riesch deveta
Težka, tehnično zahtevna dvokilometrska proga na pobočju Mont Lachauxa, je zahtevala tudi davek med favoritinjami. Domača adutinja Lara Gut je odstopila, vodilna v skupnem seštevku in v smukaški razvrstitvi Nemka Maria Höfl-Riesch, pa je osvojila deveto mesto.

Možno je vse, a gre precej za misijo nemogoče
Mazejeva je v skupnem seštevku pridobila eno mesto, tako da je zdaj četrta. Za vodilno Höfl-Rieschevo zaostaja 294 točk: "Če bom na vsaki od preostalih tekem čim bolj spredaj, je prav vse mogoče, res pa je, da gre za precej misijo nemogoče. Tudi tekmice se zavedajo mojih sposobnosti ter vedo, da, kolikor sem zapravila na začetku sezone, sem zapravila, zato zdaj nimam več kaj za izgubiti, temveč lahko samo še pridobim."

Do točk še Štuhčeva in Ferkova
Točke sta osvojili še dve Slovenki. Ilka Štuhec je bila 27., Maruša Ferk pa 29. Naslednji teden se bodo dekleta ustavila v Äreju, kjer jih od četrtka do sobote čakata dva veleslaloma in slalom.