"Gospod veleslalom" Ted Ligety je ponovil dosežek Alberta Tombe iz leta 1991. Foto: Reuters
Bode Miller
Bode Miller si je z drzno prvo vožnjo priboril sijajno izhodišče za finale, kjer je zadržal odlično drugo mesto. Foto: Reuters
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher se je trudil razbiti dvojno ameriško vodstvo po prvi vožnji, a se je moral na koncu zadovoljiti s tretjim mestom. Foto: Reuters
Alexis Pinturault
Alexis Pinturault, četrti po prvi vožnji, je v finalu napadel na vse ali nič, storil je kopico napak in na koncu osvojil 5. mesto. Foto: Reuters
Ligety in Miller poskrbela za dvojno zmago

Ligety, ki je dobil že 19. veleslalom za svetovni pokal v karieri, je postal šele prvi smučar po Albertu Tombi leta 1991, ki mu je uspelo dobiti štiri veleslalome zapored.

Dobri stari Bode Miller
29-letnik iz Salt Lake Cityja je progo Ptic roparic v obeh vožnjah odpeljal brezhibno in je imel ob prihodu v cilj pred rojakom Millerjem skoraj sekundo in pol prednosti. Prav Miller, ki je zaradi poškodbe izpustil lansko sezono, je poskrbel za zgodbo dneva, saj se je s štartno številko 31 v prvi vožnji zavihtel na drugo mesto in tam v finalu tudi ostal. S tem je prekinil post šestih let in pol, odkar je nazadnje stopil na stopničko po veleslalomski tekmi. To se je pred nedeljsko preizkušnjo v Beaver Creeku zgodilo v Lenzerheideju leta 2007, ko je bil tretji.

Ligety v prvi vožnji razred zase
Prva veleslalomska vožnja se je v Beaver Creeku zaradi težav z vremenom in čiščenja proge začela s polurno zamudo. Hirscher, ki se je na progo podal kot tretji, je z odlično vožnjo vrgel rokavico sijajnemu Ligetyju, ki pa je bil z brezhibno predstavo še enkrat razred zase. Gospod veleslalom, ki je lani dobil šest od osmih veleslalomskih preizkušenj, je v cilj prispel z več kot sekundo prednosti pred avstrijskim smučarjem (+1,26) in odločno napovedal boj za četrto zaporedno veleslalomsko zmago. Za veliko presenečenje je s štartno številko 31 poskrbel Ligetyjev rojak Miller, ki se je uvrstil na 2. mesto (+1,10). Tik pred koncem prve vožnje je presenetil še Švicar Carlo Janka, ki je s štartno številko 68 za pičle tri stotinke sekunde zgrešil rep najboljše deseterice in zasedel 11. mesto.

Edini slovenski predstavnik Klemen Kosi, ki se je na progo podal s štartno številko 63, je za Ligetyjem v prvi vožnji zaostal za 4 sekunde in 83 stotink ter osvojil končno 52. mesto.