Anže Lanišek je bil po prvi seriji, ko je skočil 130,0 metrov, drugi, v finalu pa je z deset metrov krajšim skokom padel na peto mesto. Foto: www.alesfevzer.com

V nekoliko okrnjeni konkurenci sta poleg Japonca, ki je v finalu zadržal vodstvo po prvi seriji, na oder za zmagovalce stopila še Norvežan Kenneth Gangnes, ki se vrača po poškodbi, in Poljak Klemens Muranka, ki je na stopničke skočil z devetega mesta po prvi seriji. Gangnes je bil po polovici peti.

Od Slovencev je bil najboljši Anže Semenič, ki je v prvi seriji s 132,5 postavil daljavo dneva, a si je zaradi slabega doskoka delil šesto mesto z Noriakijem Kasaijem. V finalu je torej pridobil dve mesti, tri pa je izgubil Anže Lanišek, ki je bil peti, a mu je po polovici preizkušnje kazalo še bolje, ko je zaostajal le za poznejšim zmagovalcem.

Dobro sta nastopila tudi Tilen Bartol, ki je s tretjo oceno finala skočil z 18. na deveto mesto, tik pred Roka Justina, ki je zaokrožil najboljšo deseterico. Točke so osvojili še Jurij Tepeš na 19., Robert Kranjec na 24. in Bor Pavlovčič na 26. mestu. V nedeljo bo v Hakubi na sporedu še ena tekma, ki bo ob 3.00 po slovenskem času.

Končni vrstni red:      daljave   točke