Veronika Velez Zuzulova je po treh zaporednih drugih mestih dočakala slalomsko zmago, svojo četrto v svetovnem pokalu oziroma peto, če štejemo še paralelni slalom 1. januarja 2013 v Münchnu. Foto: Reuters
Ana Bucik
Ana Bucik je bolje smučala na prvi progi, ko je bila z zaostankom 1,21 sekunde deveta, v finalu pa je bila dobri dve sekundi počasnejša od Petre Vlhove in je nazadovala na 11. mesto, kar pa je njen dosežek kariere. Foto: Reuters
Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin je na slalomski tekmi svetovnega pokala odstopila prvič po dobrih štirih letih. V skupnem seštevku je njena prednost pred drugouvrščeno Laro Gut še vedno 215 točk (Ilka Štuhec ostaja tretja), v slalomskem seštevku pa se je Shiffrinovi na deset točk približala Veronika Velez Zuzulova. Foto: EPA
Po štirih letih prvi odstop Mikaele Shiffrin
Bucikova na Zlato lisico z izidom kariere
Vodja proge v Mariboru: Trenutno izredno zadovoljni
Nastopa Ane Bucik in Zuzulove v finalu Sljemena
Nastopa Ane Bucik in Maruše Ferk v prvi vožnji

Bucikova je bila po prvi vožnji deveta, s 15. časom finala pa je izgubila dve mesti, a vseeno izboljšala svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu (13.). Točke je za 17. mesto osvojila tudi Maruša Ferk, ki ji je napaka v spodnjem delu finalne vožnje vzela kakšno sekundo, medtem ko Meta Hrovat zaradi bolezni ni štartala.

Na Zlati lisici napad na deseterico
"V finalu sem imela precej težav. Pri drugem vmesnem času sem bila še v vodstvu in mi je malo žal, da nisem v spodnjem delu nekaj dodala. Z vsemi težavami zgoraj se nisem počutila dovolj močno, da bi to lahko naredila. Vseeno je to moj najboljši rezultat, v Mariboru pa bom poskušala še nekaj dodati za deseterico," je po preizkušnji na najdaljši progi v svetovnem pokalu za Val 202 povedala Ana Bucik.

Le Marlies Schild je bila ob zmagi starejša
Veronika Velez Zuzulova je vodila že po prvi vožnji, pred Bernadette Schild (Avstrijci so upali na prve slalomske stopničke po dveh letih) je imela 39 stotink prednosti. Na koncu ji je družbo na stopničkah delala rojakinja Petra Vlhova, ki je imela najboljši čas finala, tretja pa je bila češka veteranka Šarka Strachova. 32-letna Velez Zuzulova je druga najstarejša zmagovalka tekme svetovnega pokala, takoj za Marlies Schild (starejša sestra Bernadette Schild), ki je bila štirikrat zmagovalka spektakla nad Zagrebom.

Niz se je končal pri številki sedem
Mikaela Shiffrin, ki je leto 2016 končala s tremi zmagami v treh dneh na Semmeringu (2 veleslaloma + 1 slalom), je sredi prve proge povozila količek in odstopila prvič po 19. decembru 2012. Od vrnitve po poškodbi je nanizala sedem zmag in je imela priložnost, da izenači dosežka Vreni Schneider (1988/89) in Janice Kostelić (2000/01), ki sta v svojih najboljših časih nanizali osem zmag.

Prva proga terjala velik davek
V slalomskem seštevku ima Američanka le še deset točk prednosti pred današnjo zmagovalko. Prva proga je bila zelo selektivna, saj so med prvimi osmimi, ki so startale, ob Shiffrinovi odstopile še Wendy Holdener (na vseh slalomih sezone je bila na stopničkah), Nina Loeseth in Michelle Gisin, skupaj pa je proga terjala 21 odstopov. Zagreb bo v sredo s posebnim dogodkom proslavil 50-letnico svetovnega pokala, v četrtek pa bo Sljeme gostilo še moški slalom, ženska karavana pa se zdaj seli v Maribor, kjer bosta v soboto in nedeljo veleslalom in slalom.