Aksel Lund Svindal je deklasiral tekmece v Val Gardeni. Foto: Reuters
Boštjan Kline je za zmagovalcem Akslom Lundom Svindalom zaostal za tri sekunde in 31 stotink. Foto: Reuters
Slovenci se ne znajdejo na progi Saslong
Nastop Klemna Kosija v Val Gardeni
Nastop Martina Čaterja v Val Gardeni
Nastop Aksla Lunda Svindala v Val Gardeni
Nastop Boštjana Klineta v Val Gardeni

Kakšen nastop zimzelenega Norvežana! Na progo Saslong se je podal suvereno, ves čas je bil hitrejši od tedaj vodilnega Thomasa Dressna, pri prvem merjenju vmesnega časa je bil 17 stotink hitrejši od Nemca, prednost je nato tudi po zaslugi razvite hitrosti - bil je za tri km/h hitrejši od Dressna - le še povečeval in ciljno črto prečkal s sekundo in 34 stotink prednosti.

Vikingi so popravili spodrsljaj s petkovega superveleslaloma - Svindalu se je najbolj približal rojak Kjetil Jansrud, ki je zaostal za 59 stotink sekunde, najnižjo stopničko si je v srditem boju vendarle zagotovil Avstrijec Max Franz, ki je za zmagovalcem zaostal za 85 stotink sekunde. Četrti je bil nekoliko presenetljivo Gilles Roulin, ki je štartal s številko 32.

Kline ni zaskrbljen
Prvi od četverice slovenskih smukačev se je po beli strmini spustil Boštjan Kline. Nastop se mu je ponesrečil. Pri tretjem merjenju vmesnega časa je za tedaj vodilnim Thomasom Dressnom zaostajal za dobro sekundo (+1,05), nato je imel še nekaj težav pri skoku, zaostanek se je začel le še večati. Pri zadnjem merjenju vmesnega časa je znašal sekundo in 82 stotink, ciljno črto je prečkal z zaostankom sekunde in 97 stotink, s čimer je tedaj prehitel le Petra Filla, ki je imel težave s smučmi in je za Nemcem zaostal za debeli dve sekundi (+2,01). Za obema je zaostal Martin Čater, ki je ob prihodu v cilj zasedel zadnje mesto (34.; +3,47 za novim vodilnim Svindalom), Klemen Kosi se je uvrstil za Klineta (+3,33), še slabše se je s štartno številko 67 odrezal Rok Perko (+4,78).

Na koncu je Kline osvojil 53. mesto: "Sem razočaran zaradi rezultata, a sem pozitiven, ker smučanje je bilo dobro. Sredi proge mi je nekajkrat potegnilo smuči, počutil sem se nestabilno, skoraj sem padel."

Kosi je bil 55., Čater 58., Perko pa je osvojil 66. mesto. Zelo skromen izkupiček slovenskih smukačev, ki so verjeli, da se bo rezultatska krivulja obrnila navzgor ob vrnitvi v Evropo, a spremembe na bolje še ni videti.