Tina Maze je še povečala prednost pred Anno Fenninger v skupnem seštevku svetovnega pokala. Zdaj naskok znaša že 257 točk. Foto: Reuters
Tina Maze
Mazejeva pridno zbira stopničke tako v hitrih disciplinah kot tudi v tehničnih. Foto: Reuters
Prva slalomska vožnja Tine Maze v Areju

Črnjanka si je odlično izhodišče za finale priborila v prvi vožnji, v drugi je le še potrdila letošnjo odlično formo. Tretje mesto je osvojila Frida Hansdotter, ki še vedno ostaja na vrhu slalomskega seštevka, a je njena prednost pred Mazejevo skopnela na 11 točk.

Tina odlično v prvi vožnji
Mazejeva je prvo vožnjo odpeljala po željah. Sicer je tu in tam storila manjšo napako, a je ob prihodu v cilj za dobre tri desetinke sekunde prevzela vodstvo. Prednost pred lansko najboljšo slalomistko Mikaelo Shiffrin si je nabrala v zgornjem delu in jo obdržala do konca. Hitrejša od Črnjanke je bila le Švedinja Maria Pietilä-Holmner (-0,22), med prve tri se je uvrstila še njena rojakinja in trenutno najboljša v slalomskem seštevku Frida Hansdotter (+0,43). Avstrijsko čast je v prvi vožnji s 5. mestom rešila Carmen Thalmann, drugo pa je najbolje odpeljala Michaela Kirchgasser (5. mesto). Kathrin Zettel je bila v prvem delu sicer na dobri poti, zelo hitra je bila ob merjenju drugega vmesnega časa, a je nato naredila napako in v cilj prišla z velikim zaostankom. V finalu je nato zasedla 15. mesto Nicole Hosp je odstopila.

Od Slovenk je s štartno številko 55 nastopila še Ana Bucik, ki je bila izjemno hitra v zgornjem delu (+0,34), v srednjem je nato izgubila skoraj sekundo, ciljno črto pa je prečkala s 24. najboljšim časom. V finalu ni želela veliko tvegati, z umirjeno vožnjo je pripeljala do cilja in osvojila prve točke za svetovni pokal v karieri.

Neprijeten udarec v petih vratih
"Za mano je super vikend. Resda sem utrujena, a vse smo super naredili. Želela sem si hitrejših nog v drugem teku, da bi lahko dodala v drugem slalomu. A Švedinje so tudi doma naspidirane na polno. V petih vratih sem dobila kol v glavo ... 'zbudi se!' ... Pretiranih težav nisem imela, proga je bila res lepo postavljena. Bil je tekoč ritem za uživanje, a treba je bilo dodajati. Potrebujem pa počitek, da se malo regeneriram, potem pa bomo šli naprej," je po tekmi dejala vesela, a utrujena Tina.

Massi: Tina ima še rezerve
"Skrbela me je časovna razlika po tekmah v Kanadi, vendar je Tina Maze vseeno funkcionirala na visokih obratih. Na slalomskem vrhu so bile tekmovalke, ki so se pripravljale le na to tekmo, Tina pa je prišla iz hitrih disciplin in naredila izjemen izid. Prehod med disciplinami je bil zelo dober tudi po zaslugi treninga pred tekmama, za kar se še enkrat zahvaljujem švedski ekipi. Včeraj po zmagi smo se odločili, da ne bo trenirala slaloma. Vse skupaj bi bilo zaradi adrenalina preveč. Zato smo maksimalno izkoristili današnje jutranje ogrevanje, ki je bilo na isti podlagi kot pozneje tekma. Obe slalomski vožnji sta bili izjemni, drugo mesto je zelo dober rezultat. Ima še rezerve, ki jih bo potrebovala za naprej. Zdaj nas čaka nekaj dni počitka, ki smo ga krvavo potrebni vsi v ekipi,"
pa povedal Andrea Massi, vodja ekipe Tine Maze.