Anders Bardal, ki je novoletno turnejo končal na petem mestu, je bil na Poljskem razred zase. Foto: EPA
Richard Freitag
Nemci so bili zelo razočarani z razpletom novoletne turneje. Vtis je popravil Richard Freitag z drugim mestom v Wisli. Foto: EPA
Kranjec odličen četrti v Wisli

Drugi je bil Nemec Richard Freitag, tretji pa še en Norvežan, Rune Velta. Tik za stopničkami se je uvrstil Kranjec, ki sta mu uspela dva zelo dobra skoka (129,5 in 127 m) in je v finalu s šestega napredoval na četrto mesto.
Bardal se je veselil pete zmage v karieri, s 100 točkami se je v skupnem seštevku svetovnega pokala povzpel na drugo mesto.
Do točk še Hvala, Prevc in Pungertar
Preostali Slovenci so uvrstitve po prvi seriji poslabšali. Jaka Hvala je končal na 20. mestu, Peter Prevc je bil 26., Matjaž Pungertar pa 30. Z 31. mestom je za las brez finalnega nastopa ostal Jernej Damjan, brez točk pa je prvenec v svetovnem pokalu končal tudi Anže Semenič, ki je bil 40.
Janus: Kranjec že na turneji dvignil formo
"Sem vesel in zadovoljen. Robertu čestitam za četrto mesto. Naredil je dva dobra skoka. Četrto mesto je odličen rezultat. Imeli smo nekoliko težav s samimi skoki. Tudi vreme ni bilo najboljše. Robert je že na novoletni turneji nakazoval, da gredo stvari na bolje in upam, da bo tako tudi ostalo," je dejal glavni trener Goran Janus.

Nekdanji finski smučarski skakalec Harri Olli je bil danes na sodišču v Lahtiju obsojen na štiri mesece in pol zaporne kazni, potem ko je sodišče odločilo, da je kriv vožnje pod vplivom alkohola konec oktobra lani. Okrajno sodišče je sicer 27-letnemu Olliju omogočilo, da lahko namesto zaporne kazni opravi 130 dni družbenokoristnega dela. Sodišče mu je za leto dni odvzelo vozniško dovoljenje. Ollijev največji uspeh je bila srebrna kolajna na svetovnem prvenstvu leta 2007, ima pa tudi tri zmage v svetovnem pokalu.

"Schlieri" zbolel, vrača se v Zakopanah
Na tekmi ni nastopil vodilni v svetovnem pokalu Avstrijec Gregor Schlierenzauer, ki je po drugi zaporedni zmagi na novoletni turneji zbolel, nastop je zaradi bolečin v mišicah in povišane telesne temperature izpustil. Tako bo moral njegov lov na rekord legendarnega Finca Mattija Nykänena še malo počakati. Tirolec po Bischofshofnu s 45 zmagami le še za eno zaostaja za Fincem. Schlierenzauer, ki je pred dnevi dopolnil 23 let, upa, da bo lahko nastopil že konec tedna, ko se bo karavana svetovnega pokala preselila v Zakopane.
Polom Avstrijcev
Tekma se za avstrijski tabor ni dobro končala, saj se nobenemu skakalcu rdeče-bele vrste prvič po okoli šestih letih ni uspelo prebiti med najboljšo deseterico.
Končni vrstni red:      daljave   točke