Lindsey Vonn je upravičila sloves favoritinje na uvodnem superveleslalomu sezone v Lake Louisu. Foto: Reuters
Nov mejnik Lindsey Vonn
SVSL: Nastop Lindsey Vonn v Lake Louisu

Američanka Lindsey Vonn je dobila uvodni superveleslalom sezone alpskega smučanja za svetovni pokal. V Lake Louisu je opravila s tekmicami in osvojila jubilejno 70. zmago v karieri.

Vonnova je s progo opravila praktično brezhibno. Že takoj je razvila želeno hitrost, v prednosti je bila že ob prvem merjenju vmesnega časa (-0,27), to prednost je nato do cilja še povečala (-0,93, -1,36) in za sekundo ter 32 stotink ugnala odlično Avstrijko Tamaro Tippler, ki se je na progo podala s štartno številko 3. Tretja je bila njena rojakinja Cornelia Hütter (+1,35).

Za Američanko je bila to jubilejna 70. zmaga v karieri, lani je morala premoč v superveleslalomu na istem prizorišču priznati Švicarki Lari Gut, ki je tokrat zasedla zanjo skromno 7. mesto (+1,77). Nastop se je ponesrečil tudi Avstrijki Elisabeth Görgl, ki je že v zgornjem delu napravila veliko napako in ob drugem merjenju vmesnega časa za končno zmagovalko zaostajala dve sekundi in 37 stotink. Na koncu se je zaostanek povečal na več kot tri sekunde (+3,38).

Prvič se je v superveleslalomu preizkusila tudi Mikaela Shiffrin, ki je za Vonnovo zaostala za dve sekundi in 29 stotink ter osvojila 15. mesto. Na tekmi sta nastopili tudi slovenski predstavnici - Ilka Štuhec je bila 19. (+2,52), Vanja Brodnik 47. (+4,69).