Po prvi seriji je kazalo na velik nemški uspeh, toda na koncu je zmagal Daiki Ito, drugi je bil Richard Freitag, tretji pa Simon Ammann, kar so šele njegove druge stopničke sezone. Foto: EPA
Daiki Ito
Daiki Ito se je s četrto zmago sezone (in kariere) v skupnem seštevku svetovnega pokala povzpel na 4. mesto. Foto: Reuters
Obetavni Jaka Hvala je bil peti v kvalifikacijah, v prvi seriji pa pristal pri 126 metrih in dobil nepričakovano slabe ocene, tako da se ni prebil v finale. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Potočnik
Nova zmaga Ita, dva Slovenca do točk

26-letnemu Itu je v finalu uspela daljava dneva 141 metrov, s čimer je za pol metra popravil rekord skakalnice. Z odličnim drugim skokom se je na oder za zmagovalce prebil najdaljši v kvalifikacijah Simon Ammann, četrti pa je bil vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Anders Bardal, ki je prednost pred Gregorjem Schlierenzauerjem tri tekme pred koncem povečal na 112 točk.

Le dva Slovenca sta se uvrstila v finalno serijo. Robi Kranjec je osvojil 22. mesto, Nejc Dežman pa je bil 30. Trojica Jurij Tepeš, Jernej Damjan in Jaka Hvala je obstala v prvi seriji, Jure Šinkovec in Dejan Judež pa v kvalifikacijah. To je najslabši izkupiček slovenskih fantov v letošnji sezoni.

Skakalce naslednja tekma čaka v nedeljo v Oslu.

Končni vrstni red: točke daljave