Petra Vlhova je v Lenzerheideju dosegla četrto slalomsko zmago v karieri. Foto: EPA

V drugem teku nam ni šlo pa načrtih, Maruša je eno sekcijo sicer odpeljala kar v redu, tako da je napredovala. Ana pa je žal odstopila zaradi notranje smučke, padla je, se sicer vzpenjala in šla naprej. Zaostanek je bil več kot 80-odstoten, tako da ni med točkami. Bili so kar naporni dnevi, predvsem za Bucikovo, tako da ji je na koncu morda malo popustila koncentracija, a tega se mora navaditi v svoji karieri.

Denis Šteharnik, glavni trener
Mikaela Shiffrin je bila po finalu zelo nezadovoljna v ciljni areni. Foto: Reuters
Shiffrinova nič več tako suverena
Dve Slovenki do točk v Lenzerheideju
Zadnje tri slalomistke v Lenzerheideju
Finalni slalomski nastop Ane Bucik v Lenzerheideju
Finalna slalomska vožnja Maruše Ferk v Lenzerheideju

Vlhova je bila po prvi vožnji uvrščena na 6. mesto, a je nato v finalu z izjemnim nastopom deklasirala tekmice. Edina, ki bi ji lahko vzela zmago, je bila Američanka Mikaela Shiffrin. Vodilna v skupnem seštevku za svetovni pokal je imela pred finalnim nastopom sekundo in 12 stotink prednosti.

Po pričakovanjih je suvereno premagovala količke, bila je na dobri poti, da znova stopi na najvišjo stopničko, a je nato v zadnjem delu storila napako in odstopila. V enem izmed zavojev jo je potegnilo nekoliko nazaj, zaradi česar je izgubila pravi ritem, zgrešila vratca in prvič po Leviju 11. novembra 2017 ni zmagala na slalomski preizkušnji.

Drugo mesto je osvojila Švedinja Frida Hansdotter, ki je za Vlhovo zaostala za pičlo desetinko sekunde, Švicarka Wendy Holdener je stopila na najnižjo stopničko, za zmagovalko je zaostala za 52 stotink.

Bucikova zdrsnila in precej zaostala
V finalu sta nastopili tudi dve slovenski smučarki, Maruša Ferk in Ana Bucik. Ferkova je bila po prvi vožnji uvrščena na 25. mesto, bolje se je odrezala Ana Bucik, ki pa je nato v finalu storila napako, zdrsnila in 'padla' na predzadnje mesto (zadnja je bila Shiffrinova, ki je kljub veliki napaki vseeno odsmučala do cilja). Ferkova je bila 20., Meta Hrovat se ni uvrstila v finale (46. mesto), Klara Livk je odstopila.

Šteharnik: Nismo zadovoljni z materialom
"V prvi vožnji se je pokazal napredek, Ana Bucik se je dobro znašla na progi, Maruša Ferk pa ni imela pravega občutka. Po prvem teku je kazalo v redu, bili smo kar zadovoljni, žal sta odstopili Meta in Klara. V drugem teku nam ni šlo pa načrtih, Maruša je eno sekcijo sicer odpeljala kar v redu, tako da je napredovala. Ana pa je žal odstopila zaradi notranje smučke, padla je, se sicer vzpenjala in šla naprej. Zaostanek je bil več kot 80-odstoten, tako da ni med točkami. Bili so kar naporni dnevi, predvsem za Bucikovo, tako da ji je na koncu morda malo popustila koncentracija, a tega se mora navaditi v svoji karieri. Žal se ji je pripetila napaka, mislili smo, da bomo lahko šli v Stockholm. To ni bilo dobro. Nismo zadovoljni z materialom proizvajalca, na katerem smučamo, se pravi s slalomskimi smučmi. Smo edini v svetovnem pokalu, ki smo na njih. Izrazito se vidi, da prevladujeta dva proizvajalca, mogoče še malo tretji, vsi drugi pa zelo težko pridemo zraven. Tu bo treba narediti korak naprej, drugače smo nekonkurenčni. Na določenih postavitvah težko pridemo med dvajset," je po tekmi dejal glavni trener Denis Šteharnik.

Smučarke do odhoda na olimpijske igre čaka še en naporen teden. Že v torek bo v Stockholmu na sporedu paralelni slalom, konec tedna pa v Garmisch-Partenkirchnu še dva smuka.