Andreas Prommegger je zmagovalec skupnega seštevka svetovnega pokala za sezono 2016/17. Foto: Reuters
Marguč na zadnji tekmi končal v osmini finala

Veliki kristalni globus je osvojil Avstrijec Andreas Prommegger, dvakratni svetovni prvak iz Sierre Nevade, ki je izpadel že v osmini finala.

V ženski konkurenci je skupno zmago v pokalu osvojila Čehinja Ester Ledecka, ki je bila tokrat druga, za Avstrijko Sabine Schöffmann. Ladecka, ki osvaja točke tudi v svetovnem pokalu alpskih smučark, je v neposrednem dvoboju za globus že v četrtfinalu ugnala Rusinjo Aleno Zavarzini.

V izločilne boje šele tretjega paralelnega slaloma sezone in devete posamične tekme se je od šesterice Slovencev uvrstil le Marguč. Glorija Kotnik je končala na 24., Iva Polanec na 35., Tim Mastnak je bil 20., Jure Hafner 38., Črt Ikovic pa 47.

Marguč je dosegel šesti čas kvalifikacij in se šele tretjič v sezoni uvrstil v izločilne boje. Nato je nastopil v sedmi skupini, v kateri je bil njegov nasprotnik Švicar Nevin Galmarini, tretji s svetovnega prvenstva v veleslalomu. Marguč je v srednjem delu naredil napako in ostal brez možnosti za napredovanje.

V nedeljo bo v Winterbergu še ekipna preizkušnja v paralelnem slalomu, šele druga v sezoni.