Teji Gregorin šprint v Oberhofu ni najbolje uspel. Foto: SZS

Čehinja je zmagala kljub dvema zgrešenima streloma. Drugo mesto je z devetimi sekundami zaostanka in enim kazenskim krogom osvojila Italijanka Dorothea Wierer, tretja pa je bila njena rojakinja Nicole Gontier, ki je bila na strelišču med redkimi brez napake, saj je 93 tekmovalk oviral spremenljiv veter.

Teja Gregorin je bila prepočasna za trideseterico. Z dvema zgrešenima streloma (obakrat v stoječem položaju) in dvema minutama zaostanka za Vitkovo je osvojila 34. mesto:

"Tekaška forma ni na nivoju, na katerem bi morala biti, niti strelsko se danes nisem izkazala. Obeh zgrešenih strelov stoje mi je žal, saj sta bila narejena po mojih napakah. Razmere niso bile tako nemogoče, da se ne bi dalo zadeti. V teku sem se nekoliko hranila za zadnji krog, a me je potem na koncu pobralo."

Številne favoritinje so imele težave, vodilna v svetovnem pokalu Kaisa Mäkäräinen je morala kar štirikrat v kazenski krog in je končala na 20. mestu.

V soboto bo ob 12. uri v Oberhofu moški sprint, kjer bodo Slovenijo zastopali Jakov Fak, Klemen Bauer, Janez Marič, Lenart Oblak in Rok Tršan.

Šprint (Ž), 7,5 km:                 *
 1. V. VITKOVA        ČEŠ  22:40,0 (2)