Poljak Kamil Stoch v tem trenutku nima pravega tekmeca v svetovnem pokalu. Foto: Reuters

Jerneju lahko čestitam, škoda je le, da mu je eno mesto zmanjkalo do deseterice, a nalogo je opravil, kot se spodobi. Tilen je osvojil eno točko. Cel vikend je grizel, kljub temu, da ima že pet dni bolečine v kolenu. Preostali fantje so v preveliki želji po dobrem nastopu naredili grobe napake.

Nejc Frank, pomočnik glavnega trenerja Gorana Janusa
Nemec Richard Freitag izgublja boj s Stochom v skupnem seštevku za svetovni pokal. Foto: EPA
Najboljši trije na nedeljski tekmi (z leve proti desni): Markus Eisenbichler, Kamil Stoch in Stefan Kraft. Foto: Reuters
Damjan edina svetla točka
Zadnjih pet skakalcev na nedeljski tekmi v Lahtiju

Stoch v tem trenutku nima prave konkurence na posamičnih tekmah. Tudi tokrat je potrdil izjemno formo, bil je edini, ki je preskočil mejo 130 m, v finalu je to znamko presegel kar za štiri metre. To je bila njegova 28. zmaga v svetovnem pokalu.

DALJAVE SLOVENCEV1. serija2. serija
Anže LANIŠEK108,5 m/
Domen PREVC95,5 m/
Nejc DEŽMAN101,0 m/
Tilen BARTOL115,5 m115,5 m
Jernej DAMJAN124,0 m123,5 m

Drugo mesto je osvojil Nemec Markus Eisenbichler, ki je prvo serijo končal na sedmem mestu, v finalu pa je nato s skokom, dolgim 129,5 m, napredoval za pet mest in poskrbel za najboljšo nemško uvrstitev, potem ko je bil Andreas Wellinger osmi, Karl Geiger deveti, Richard Freitag pa šele petnajsti.

Tretje mesto je osvojil Stefan Kraft, obakrat je skočil po 124,0 m, za drugim mestom je zaostal za pičlo desetinko točke.

Damjan izstopal v slovenskem taboru
Slovenski tabor je tokrat razočaral, na tekmo je bilo uvrščenih pet slovenskih skakalcev, v finalno serijo se je uspelo uvrstiti le dvema - Jerneju Damjanu, ki je bil po prvi seriji deveti, in Tilnu Bartolu, ki je zasedel 28. mesto. Oba tekmovalca sta skakala konstantno, Damjan je skočil 124,0 in 123,5 m, kar je bilo na koncu dovolj za 11. mesto, Bartol obakrat po 115,5 m, uvrščen je bil na 30. mesto. Brez finala so ostali Anže Lanišek (40. mesto), Nejc Dežman (45.) in zadnjeuvrščeni Domen Prevc, ki je po diskvalifikaciji Italijana Alexa Insama končal na 49. mestu.

Končni vrstni red:      daljavi   točke