Krokodila Jožefa (fotografija je simbolična) čaka življenje v ujetništvu. Foto: EPA
Krokodila Jožefa (fotografija je simbolična) čaka življenje v ujetništvu. Foto: EPA

"Upamo, da bo krokodil postal lačen," je dejal herpetolog Petros Liberakis, ki je zaposlen v otoškem naravoslovnem muzeju. "Naš poskus lahko traja dva dni, več tednov, ali pa popolnoma spodleti," je dodal.

Kletke, polne mesa, bodo postavili blizu umetnega jezera, ki je 15 kilometrov oddaljeno od mesta Retimno. Da bi preprečili radovednežem dostop do jezera, so policisti okoli njega postavili ograjo. "Izbrali smo metodo, ki bo najvarnejša za krokodila in ljudi," je povedal Liberakis.

Če bodo krokodila, ki ga je po vsej verjetnosti na prosto izpustil naveličan lastnik, ujeli, ga bodo poslali bodisi v otoški akvarij ali pa v naravni park blizu Aten, je dodal strokovnjak.

O odstranitvi krokodila, ki je že dobil ime Sifis - Jožef po grško, imajo svoje mnenje tudi prebivalci Krete. Predstavnik lokalnih oblasti Vangelis Mamagakis je dejal, da naj bi bilo po neuradni anketi 60 odstotkov prebivalcev mnenja, da je treba krokodila pustiti v jezeru, deset odstotkov pa naj bi želelo, da v jezero naselijo še dodatne krokodile.