Grki so v polfinalu olimpijskih iger nastopali le leta 2004, ko so na domačih igrah osvojili četrto mesto. V polfinalu so prva zadetka dosegli tik ob koncu prve četrtine in po vsaki četrtini vodili z minimalno prednostjo enega gola (2:1, 3:2 in 5:4).

Grki so spisali zgodovino. Foto: Reuters

Kanakakis dosegel štiri gole
Še štiri minute pred koncem je bilo le 7:6, nato sta zadela Konstantinos Gkiouvetsis in Dimitrios Skoumpakis, s čimer je bila tekma odločena. Pri Grkih je sicer blestel Stylianos Argyropoulos Kanakakis, ki je dosegel kar štiri zadetke.

Filipović zadel 26 sekund pred koncem
Drugi polfinale je bil poln preobratov, Srbi so uvodno četrtino dobili z 2:0, nato pa v drugi prejeli kar pet zadetkov in se znašli v zaostanku. Še dobre štiri minute pred koncem jim ni kazalo najbolje, nato se je razigral Dušan Mandić, ki je najprej znižal na 7:8, nato pa izenačil na 9:9. Gol preobrata je 26 sekund pred koncem dosegel Filip Filipović.