Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Glasbena zgodba o tistih, ki so instrumente zamenjali za ... no, politiko.
V dopoldanskem Navalu na šport se preselimo v Francijo na kolesarsko dirko pred zahtevno etapo s kockami in na Poljsko, kjer zadnji turnir lige narodov začenjajo slovenski odbojkarji.
Vsak dan kolesarske dirke po Franciji lahko na Valu 202 slišite svež del novega podkasta Tour 202, z nekaterimi poudarki pogovorov pa tudi v etru.
Vsak dan kolesarske dirke po Franciji lahko na Valu 202 slišite svež del novega podkasta Tour 202, z nekaterimi poudarki pogovorov pa tudi v etru.
Leon Štebe se je rodil v Nemčiji. Skupaj s slovenskim staršema so med slovenskim osamosvajanjem na srednjih valovih poslušali Radio Slovenija, ki se ga je slišalo tudi v Stuttgartu. Takrat se je odločil, da bo nekoč delal na radiu. Zdaj je eden izmed voditeljev na berlinskem javnem radiu.
Petindvajsetminutna oddaja je predvsem lokalno obarvana, namenjena predstavitvi dogajanj, problemov in uspehov v posameznih okoljih po vsej državi. V njej seveda najdejo prostor tudi vse pomembnejše domače in tuje novice, o katerih so domače in tuje agencije poročale do 13.00.
Že dvanajsto leto se v Ljubljani okolica Gradu Tivoli in MGLC Švicarije poleti spremeni v največje zeleno in sveže kulturno prizorišče v mestu. V MGLC v Gradu Tivoli so včeraj odprli novo razstavo Odtisi in vtisi 2, ki je nastala na podlagi javnega poziva slovenskim umetnicam in umetnikom vseh generacij, ki aktivno ustvarjajo na področju umetnosti tiska in grafike, in predstavlja izbrana dela 43 umetnic in umetnikov. Poleg razstav, ki so na ogled, se bodo na Poletju v Tivoliju 2022 do 28. julija zvrstili še različni koncerti, filmske projekcije, in vodstva, ustvarjalne delavnice.
Na čisto resna radiovedna vprašanja, ki nam jih zastavljajo poslušalci, iščemo čisto resne odgovore – s strokovnjaki. Na tokratno radiovedno vprašanje odgovarja astrofizik Jure Japelj, zaposlen na Univerzi v Amsterdamu.
Osrednja popoldanska informativna oddaja Radia Slovenija traja približno 35 minut. Vanjo uvrščamo najpomembnejše aktualne dogodke tekočega dne in odmeve na preteklo dogajanje. Vsebinsko je zelo raznovrstna, saj zajema politiko, gospodarstvo, afere, zdravstvo, šolstvo in kulturo, ob koncu pa še petminutni športni prispevek.
Navodila pred prihodom: dolge hlače, zaprto obuvalo in dokument. Tako se moraš opremiti za vstop v reaktor Triga. Potem dobiš še dozimeter, ki meri radioaktivnost, čeprav je več sevanja na enem poletu z letalom kot v reaktorju, pravi jedrski fizik Jan Malec. Zaposlen je na reaktorju, svoje delo pa ne deli le med strokovno javnostjo, ampak tudi med širšo množico. Na zanimiv, strokoven, a tudi zabaven način objavlja na družabnem omrežju Tik tok, kjer ima trenutno 281 tisoč sledilcev. Najbolj pogosta vprašanja pa: Kaj se zgodi, če v vodo v reaktorju pade telefon, kaj bi se zgodilo, če bi spili vodo v reaktorju in zakaj nositi dozimeter. Nanje odgovarja tudi v zvočnem prispevku.
Popoldanske športne minute bodo ob kolesarjih, ki so na dirki po Franciji končali eno najbolj nepredvidljivih etap v znamenju nogometa in evropskih kvalifikacij za ligo prvakov.
Najhitrejša in najglasnejša oddaja s plesno elektronsko glasbo.
Večerni spored 18:25
V večeru na Valu 202 pospremimo uvodno tekmo slovenskih nogometnih klubov v letošnji evropski sezoni. Mariborčani v kvalifikacijah za ligo prvakov gostijo Šahtar. Slovenska moška odbojkarska reprezentanca pa v Gdansku začenja zadnji turnir lige narodov z željo po preboju med osem najboljših na svetu. Tekmeci so Srbi.
Neveljaven email naslov