Liu Jang je prvič postal olimpijski prvak. Foto: Reuters

Jou Hao je imel celo nekoliko težjo vajo (izhodiščna ocena 6,6), a je bil Liu Jang (izhodiščna ocena 6,5) natančnejši pri izvedbi. Dobil je oceno 15,500 in s tem za dve desetinki ugnal svojega rojaka. Bron je pripadel Grku Elefteriosu Petruniasu, ki je bil edini preostali tekmovalec, ki je presegel oceno 15.

Gimnastika, krogi (M)
UvrstitevTekmovalecDržavaRezultat
1Liu JangKitajska15,500
2Jou HaoKitajska15,300
3Elefterios PetruniasGrčija15,200
Jade Carey je prvič v članski konkurenci na največjih tekmovanjih osvojila zlato medaljo na posamičnem orodju. Foto: Reuters

Američanka Simone Biles je napovedala, da bo v torek nastopila v finalu na gredi. Zaradi težav z duševnim zdravjem je kot po tekočem traku izpuščala tekme in napovedala, da se bo vrnila na zadnjo tekmo gimnastičnega sporeda. Bilesova, ki je od leta 2013 na največjih tekmovanjih nepremagljiva na parterju, je izpustila ta finale, zmaga pa je vseeno ostala v ameriških rokah, najbolj prepričljiva je bila namreč Jade Carey. Srebro je pripadlo najboljši v kvalifikacijah Vanessi Ferrari, bron pa sta si razdelili Mai Murakami in Angelina Melinkova.

Gimnastika, parter (Ž)
1Jade CareyZdružene države Amerike14,366
2Vanessa FerrariItalija14,200
3Mai Murakami14,166
3Angelina MelnikovaRusija14,166

Prava drama je bila na preskoku, saj sta enako oceno dobila Južni Korejec Jea-hwan Shin in Rus Denis Abljazin (14,783). O žlahtnosti medalj je odločala težavnost, Korejec je pripravil težja skoka, zato se je povzpel na najvišjo stopničko. Zanimivo – Abljazin je že tretjič zapored na olimpijskih igrah na tem orodju končal na drugem mestu. Bronasto medaljo je dobil Armenec Artur Davtjan z oceno 14,733 točke, s katero je svoji državi prinesel prvo olimpijsko kolajno sploh v športni gimnastiki.

Gimnastika, preskok (M)
1Jea-hwan ShinJužna Koreja14,783
2Denis AbljazinRusija14,783
3Artur DavtjanArmenija14,733
Indonezijski sta druga drugi podelili zlato medaljo. Foto: Reuters

BADMINTON: Zlato za Danca in Indonezijki

V moški posamični konkurenci je slavil Danec Viktor Axelsen, ki je z 2:0 (15, 12) odpravil branilca naslova Kitajca Long Čena. S tem je nadgradil bron iz Ria de Janeira izpred petih let.

Indonezija spada med velesile v badmintonu, a nikoli še ni dobila zlate medalje med ženskimi dvojicami. Zgodovina se je spremenila v Tokiu, kjer sta Greysia Polii in Apriyani Rahayu posegli po zlatu.

V finalu sta bili boljši od kitajske kombinacije Šing Čen Čen/Ji Fan Džia, po 57 minutah sta zmagali z 2:0 (19, 15).

STRELSTVO: Zlato v Francijo in na Kitajsko
Francoski strelec Jean Quiquampoix je postal prvak v disciplini hitrostrelna pištola na 25 metrov. 25-letni Francoz je v velikem finalu dosegel 35 točk in izenačil olimpijski rekord Kubanca Leurisa Pupa, ki ga je postavil na igrah v Londonu 2012. 44-letni Kubanec je tokrat dobil srebro, bron pa je odšlo na Kitajsko z Juehong Lijem. Branilec naslova Nemec Christian Reitz je bil najboljši v kvalifikacijah, finale pa je končal na petem mestu.

Strelstvo, hitrostrelna pištola 25 m (M)
1Jean QuiquampoixFrancija
2Leuris PupoKuba
3Juehong LiKitajska

V moškem maratonu z malokalibrsko puško v trojnem položaju je slavil Kitajec Džang Čanghong (466,0), srebro pa je osvojil Rus Sergej Kamenski (464,2). Oba sta bila najboljša že v kvalifikacijah, le da je dva kroga več zadel Rus. Bron si je nadel Srb Milenko Sebić.

Strelstvo, malokalibrska puška, trojni položaj (M)
1Džang ČanghongKitajska466,0
2Sergej KamenskiRusija464,2
3Milenko SebićSrbija448,2
Sorodna novica Tina Šutej v finalu; El Bakkali končal 40-letno kenijsko prevlado