Atletika
slice
Sedmerobojka Černova ostala brez olimpijskega brona iz Pekinga
Kelly Sotherton s petega mesta zdaj do tretjega, 24. april 2017 ob 22:14 Mednarodni olimpijski komite je ruski atletinji Tatjani Černovi odvzel medaljo, ki jo je osvojila na olimpijskih igrah v Pekingu avgusta 2008.
1
Londonski maraton: zmagal Wanjiru, Bekele drugi
1
23. april 2017 ob 13:24 Kenijec Daniel Wanjiru je zmagovalec 37. Londonskega maratona. Dobrih 42 km je pretekel v času 2:05:48. Pri ženskah je padel svetovni rekord.
Olimpijski prvakinji kazen zaradi nesporočanja lokacije
10
21. april 2017 ob 10:52 Olimpijska prvakinja v teku na 100 metrov z ovirami Američanka Brianna Rollins zaradi kršenja protidopinških pravil ne bo smela nastopati eno leto.
Nekdanji olimpijski podprvak Mason umrl v prometni nesreči
20. april 2017 ob 17:26 Nekdanji olimpijski po dprvak v skoku v višino Germaine Mason je umrl v prometni nesreči, ki se je zgodila v jamajškem mestu Kingston.
Kiplagatova in Kirui zmagovalca maratona v Bostonu
17. april 2017 ob 20:17 Edna Kiplagat in Geoffrey Kirui sta zmagovalca 121. izvedbe prestižnega maratona v Bostonu. 24-letni Kirui je slavil s časom 2:09:37, njegova rojakinja pa je pometla s konkurenco z 2:21:52.
Coe nezadovoljen z ruskim protidopinškim programom Atletski program na olimpijskih igrah leta 2020 v Tokiu bo ostal nespremenjen. Vodstvo IAAF ni bilo zadovoljno z ruskim protidopinškim programom.
3
Na pariškem maratonu slavila zakonca Rionoripojeva in Lonyangata Kenijka Purity Rionoripo je zmagala na 41. maratonu v Parizu. Tekla je 2:20:55 in postavila nov rekord proge. V moški konkurenci je bil najboljši njen mož Paul Lonyangata.
Olimpijska zmagovalka v maratonu Sumgongova jemala EPO Olimpijska zmagovalka v maratonu Jemima Sumgong je bila pozitivna na dopinškem testu zunaj tekmovanj v Keniji. V njenem vzorcu so našli povečano raven eritropoetina.
1
Jepkosgeijeva izboljšala svetovni rekord v polmaratonu Kenijka Joyciline Jepkosgei je v Pragi dosegla nov svetovni rekord v polmaratonu (21,097 km) in z novo znamko 1:04:52 postala obenem prva atletinja v zgodovini, ki se je spustila pod mejo 1:05 ure.
1
Zmaga Ratejeve na evropskem zimskem pokalu v metih Slovenska rekorderka Martina Ratej je na 17. evropskem zimskem pokalu v metih v Las Palmasu v metu kopja s 60,66 metra osvojila zlato medaljo med članicami in ponovila uspeh izpred dveh let.
5
Dirkališče v Monzi poligon za zgodovinski maratonski tek Monza bo to pomlad prizorišče edinstvenega poskusa, ki bi lahko prinesel izjemen maratonski mejnik in tek pod dvema urama.
17
Španovićeva s 7,24 metra junakinja v Beogradu Ivana Španović je zadnji dan 34. dvoranskega atletskega evropskega prvenstva v Beogradu, ko ni bilo slovenskega nastopa, gostiteljem zagotovila prvo in edino medaljo na prvenstvu.
9
Prezelj nasledil Fredericksa v delovni skupini IAAF Slovenski rekorder v skoku v višino Rožle Prezelj je nasledil nekdanjega namibijskega šprinterja Frankieja Fredericksa v posebni delovni skupini Mednarodne atletske zveze.
3
Šutejeva osma na evropskem prvenstvu Tina Šutej je drugi dan evropskega dvoranskega prvenstva v atletiki v Beogradu v finalu skoka s palico preskočila 4,40 metra in zasedla osmo mesto.
4
Janežič po diskvalifikaciji: Za nekaj časa se mi je porušil svet V Beogradu se je začelo evropsko prvenstvo v dvoranski atletiki. Uvodni dan je bil Luka Janežič diskvalificiran v teku na 400 metrov.
12

Citat za prebrat
link
Aurelio De Laurentiis
14
26. april 2017 ob 14:42 Lahko kaže name s prstom, kolikor hoče, in se poskuša na tak način opravičiti pred navijači, a oni niso neumni in perfektno razumejo vse skupaj.