Atletika
slice
Britanci z največ uspeha v Berlinu, Ratejeva najbližje odličju med Slovenci
Naslednje evropsko prvenstvo v Parizu avgusta 2020, 13. avgust 2018 ob 16:27 Velika Britanija je na evropskem prvenstvu v atletiki v Berlinu osvojila sedem zlatih, pet srebrnih in šest bronastih medalj ter končala na prvem mestu na preglednici medalj.
1
Mišmaševa pritekla do 11. mesta, Duplantis junak zadnjega dne
80
12. avgust 2018 ob 21:52 Zadnji dan evropskega prvenstva v Berlinu je bil za slovenske ljubitelje atletike vrhunec nastop Maruše Mišmaš v finalu teka na 3.000 m z zaprekami, kjer je zasedla 11. mesto.
Še drugo zlato za čudežnega norveškega mladeniča
28
11. avgust 2018 ob 22:48 Komaj 17-letni Norvežan Jakob Ingebrigtsen je po petkovi zmagi na 1.500 m v Berlinu postal še evropski prvak v teku na 5.000 m.
Ratejeva za 18 cm zgrešila bron, Janežič peti na 400 m
94
10. avgust 2018 ob 22:03 Martina Ratej je imela na evropskem prvenstvu v Berlinu v metu kopja lepo priložnost za odličje. 62 metrov je bilo dovolj za srebro.
Maruša Mišmaš z državnim rekordom v finale EP-ja
24
10. avgust 2018 ob 13:38 Maruša Mišmaš se je na evropskem prvenstvu v Berlinu v kvalifikacijah na 3000 metrov zapreke z državnim rekordom 9:34,29 zanesljivo uvrstila v nedeljski finale.
Horvatova brez finala na 400 m, Guliyev blizu evropskega rekorda Slovenska rekorderka v teku na 400 metrov Anita Horvat se ni uvrstila v finale evropskega prvenstva v Berlinu. V drugi skupini polfinala je zasedla četrto mesto, skupno pa 14. čas (51,89).
14
Martina Ratej zlahka presegla kvalifikacijsko normo Martina Ratej je na evropskem prvenstvu v Berlinu v kvalifikacijah meta kopja že v drugi seriji dosegla kvalifikacijsko normo.
45
Janežič drugič v karieri pod 45 sekundami – v finalu na 400 m po medaljo Luka Janežič se je prvič v letošnji sezoni spustil pod 45 sekund. S četrtim časom se je uvrstil v finale teka na 400 metrov na evropskem prvenstvu v Berlinu. V petek zvečer se bo boril za odličja.
39
Šutejeva obstala v kvalifikacijah; dvojno britansko in poljsko slavje Že uvodni dan 24. evropskega prvenstva v atletiki v Berlinu je postregel z nekaj rekordi, dve šprinterski medalji gresta v Veliko Britanijo, uspešen dan je bil za poljske atlete.
21
Pleško in Zupančič daleč od finala v Berlinu S kvalifikacijami v šestih disciplinah se je začelo atletsko evropsko prvenstvo v Berlinu. Nejc Pleško je v kvalifikacijah meta kladiva zasedel predzadnje mesto in z 68,29 m ostal daleč od finala.
6
V Berlin le deset atletov, AZS povabil tudi Kozmusa Deset slovenskih atletov in atletinj bo nastopilo na evropskem prvenstvu v Berlinu od 7. do 12. avgusta, pri čemer vodstvo reprezentance napoveduje tri finalne uvrstitve, cilj pa je tudi medalja.
16
Velikan Harting ob koncu kariere kot glavna reklama za EP v atletiki Robert Harting, nekdanji olimpijski prvak v metu diska bo na domačem prvenstvu v Berlinu nastopil zadnjič na velikih tekmovanjih, saj namerava kmalu po EP-ju končati bogato kariero.
3
V Berlin potuje deset slovenskih atletov Na letošnjem evropskem prvenstvu na prostem, ki bo v Berlinu med 7. in 12. avgustom, bo nastopilo deset slovenskih atletov.
12
Filipičeva gladko zmagala v Zagrebu Neja Filipič je drugi dan odprtega atletskega prvenstva Hrvaške v Zagrebu s 6,47 metra zmagala v skoku v daljino in vse tekmice ugnala za več kot pol metra.
1
Janežič z zmago v Zagrebu potrdil dobro formo pred evropskim prvenstvom Slovenski rekorder Luka Janežič je prvi dan odprtega prvenstva Hrvaške v Zagrebu dosegel najboljši čas v teku na 400 metrov (46,30).
4

Izbor
Citat za prebrat
link
Martin Keown
14
15. avgust 2018 ob 10:14 Res ne vem, kaj je delal zadnjih šest tednov! Ves čas je rotiral igralce, vsi so igrali, dosegli nekaj dobrih rezultatov, a to le med pripravami.
Več novic ...
Anketa: 10. avgust 2018 ob 11:33

Bo nogometašem Maribora na tekmi z Rangersi v Ljudskem vrtu uspelo izničiti zaostanek 3:1 in se uvrstiti v zadnji predkrog kvalifikacij Evropske lige?