BMX – padca in poraz kraljice

Poraz kraljice BMX je veliko presenečenje, saj je bila Mariana Pajon najhitrejša v vseh vožnjah vse do finala. Foto: Reuters

Obe finalni vožnji – tako pri moških kot ženskah – sta zaznamovala padca in poškodbe. Žrtev pri moških je bil branilec naslova Američan Connor Fields, ki so ga morali odnesti na nosilih kot tudi Avstralko Sayo Sakakibaro.

Novi olimpijski prvak je postal Nizozemec Niek Kimmann, ki je pred dnevi med treningom padel ob trku z delavcem na progi, pri čemer si je poškodoval koleno. Pri ženskah je prišlo do presenečenja: Kolumbijka Mariana Pajon, prvakinja v Londonu 2012 in Rio 2016, je dominirala vse do finala, kjer pa jo je prehitela Britanka Bethany Shriever.

VESLANJE – Prestižni osmerec Novozelandcem in Kanadčankam

Z olimpijskim rekordom je zlato medaljo v enojcu na igrah v Tokiu dobila novozelandska veslačica Emma Twigg. Druga je bila Hana Prakacen, ki nastopa pod zastavo ruskega olimpijskega komiteja, tretja pa Avstrijka Magdalena Lobnig. Olimpijske igre v Tokiu so za 34-letno Emmo Twigg četrte in hkrati prve, na katerih se je povzpela na stopničke. "Babica" novozelandskega veslanja, kot jo ljubkovalno kličejo, je tako na igrah v Riu leta 2016 kot v Londonu leta 2012 zasedla četrto mesto.

Enojec, ženske
1Emma TwiggNova Zelandija7:13,97
2Hana PrakacenRusija7:17,39
3Magdalena LobnigAvstrija7:19,72

Grški veslač Stefanos Ntouskos je osvojil zlato medaljo v enojcu. Drugi je bil Norvežan Kjetil Borch, tretji pa Hrvat Damir Martin. 24-letni Grk se je prebil v ospredje v drugi četrtini proge in vodstvo zadržal vse do konca, s čimer je za Grčijo priveslal sploh prvi olimpijski naslov v veslanju.

Enojec, moški
1Stefanos NtuskosGrčija6:40,45
2Kjetil BorchNorveška6:41,66
3Damir MartinHrvaška6:42,58

Veslačice Kanade so vodile vso regato, končale pa so jo pred Novozelandkami in Kitajkami. Za Kanadčanke je to prvo slavje v prestižnem osmercu po Barceloni 1992, sicer pa so Kanadčani v veslanju osvojili šele drugo medaljo, prvo zlato.

Osmerec, ženske
1KanadaKanada5:59,13
2Nova ZelandijaNova Zelandija6:00,04
3KitajskaKitajska6:01,21

Veslači Nove Zelandije so osvojili zlato medaljo v najprestižnejši veslaški disciplini – osmercu. Kljub razmeroma počasnem startu zadnje veslaške tekme na tokratnih olimpijskih igrah so se Novozelandci na sredini proge prebili v vodstvo, ki ga nato niso izpustili vse do konca tekme.
To je druga zlata olimpijska medalja za Novo Zelandijo v moškem osmercu po zmagi na igrah v Münchnu leta 1972.

Osmerec, moški
1Nova ZelandijaNova Zelandija5:24,64
2NemčijaNemčija5:25,60
3Velika BritanijaVelika Britanija5:25,73

STRELSTVO - Drugo zlato Tokia za Bacaraškino

Ruska strelka Vitalina Bacaraškina je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojila še drugo zlato kolajno. Naslovu olimpijske prvakinje v disciplini zračna pištola na 10 metrov je danes dodala še nov olimpijski naslov v disciplini zračna pištola na 25 metrov.

Pištola 25 m, ženske
1Vitalina BacaraškinaRusija38
2Min Jung KimJužna Koreja38

Sorodna novica Kauzer brez finala: čoln ni stekel, na silo pa ni šlo
Sorodna novica Zverev končal Đokovićeve sanje o zlatem slamu: "Novak ne more imeti vsega."

PLAVANJE

Sorodna novica Tatjana Schoenmaker s svetovnim rekordom do zlata na 200 m prsno

ATLETIKA

Sorodna novica Čeh že v prvi seriji vrgel prek 65 metrov in se zanesljivo uvrstil v finale