Andre-Pierre Gignac je takole zabil za 2:2. Foto: Reuters

Afričani bi lahko povedli že v prvem polčasu, a je Luther Singh v 40. minuti zastreljal enajstmetrovko. V nadaljevanju pa pravi festival napadalne igre!

Južna Afrika je trikrat povedla, a so se Francozi vedno vrnili. Vse tri gole za Evropejce je dosegel 35-letni Andre-Pierre Gignac, zadnjega v 86. minuti, ko je zadel za 3:3, nato pa je v drugi minuti sodnikovega podaljška zaposlil Tejija Savanieja, ki je dokončal preobrat.

Prvi gol za Japonsko je dosegel Takefusa Kubo. Foto: Reuters

V isti skupini A je Japonska ugnala še Mehiko z 2:1 in vodi s popolnim izkupičkom točk.

V skupini B je Južna Koreja visoko premagala Romunijo s 4:0, Honduras pa Novo Zelandijo (3:2), kar pomeni, da imajo vse štiri reprezentance po 3 točke in s tem popolnoma enake možnosti za napredovanje.

Favorita skupine C Argentina in Španija sta le prišli do minimalne zmage z 1:0, a bosta v zadnjem krogu igrali med seboj. Brazilci so po šovu v prvem krogu tokrat le remizirali s Slonokoščeno obalo (0:0), Nemčija pa se po zmagi nad Savdsko Arabijo (3:2) veseli prvih treh točk.