Francoske rokometašice so osvojile drugo olimpijsko medaljo, prvo zlato. Foto: Reuters

Tekmo je z dvema zadetkoma odprla Polina Vedehina, njena rojakinja Ana Vjahireva je v 5. minuti zadela za rusko vodstvo s 3:1. Francozinje so naslednjih sedem minut zaklenile vrata, Pauletta Foppa je zabila dvakrat in Francozinje povedla v vodstvo s 5:3. Večji del polčasa je bil zelo izenačen, Francozinje so ob koncu polčasa večkrat povedle s tremi goli razlike, Vedehina pa je poskrbela, da so Francozinje na odmor odšle le z dvema zadetkoma prednosti (15:13).

Pauletta Foppa je bila nerešljiva uganka za ruski gol. Foto: Reuters

Odločila francoska serija 6:0
Rusinje so v 39. minuti prek Poline Gorškove še zadnjič izenačile na 16:16. Sledilo je odločilnih sedem minut, ko so Francozinje v vsakem napadu pridno polnile rusko mrežo in s šestimi goli povedle z neulovljivo prednostjo šestih golov (22:16). Izjemno učinkovita je bila Foppa, ki je sprožila sedem strelov, prav vsi pa so končali v mreži.

Maščevanje za Rio
Francozinje so se Rusinjam tako oddolžile za razplet finala iz Ria, kjer so bile Slovanke boljše z 22:19. Za francoske rokometaše je to sanjski turnir, saj so zlato medaljo osvojili tudi moški.

Norvežanke so četrtič zapored osvojile olimpijsko medaljo. V Pekingu in Londonu so bile zlate, v Riu in Tokiu pa bronaste. Foto: Reuters

Norvežanke hitro zdrvele v vodstvo
Skandinavski obračun za bron je prepričljivo pripadel Norveški, ki je premagala Švedsko s 36:19. Norvežanke so v 7. minuti po hitrem protinapadu povedle s 6:3, prednost nikoli ni več padla pod tri. Norveški šov se je nadaljeval, Henny Reistad je sekundo pred koncem prvega polčasa prehitela sireno in zadela že za vodstvo 19:7.

Prednost je po vrnitvi iz slačilnic le še rasla. Med strelke se je vpisalo kar 11 Norvežank, najučinkovitejši sta bili z osmimi goli Nora Mörk in Kari Brattset Dale. V vratih je bila izjemno razpoložena Silje Solberg, ki je zaustavila 14 strelov (42 odstotkov strelov).