Španci so olimpijski turnir odprli z zmago. Foto: Reuters

Obračun Nemcev, bronastih s prejšnjih OI, in Špancev, aktualnih evropskih prvakov in trikratnih dobitnikov olimpijskega brona, je bil precej izenačen, v prvem polčasu so Nemci vodili največ za tri gole, v drugem pa je to uspelo Špancem. Od izida 21:20 za Špance pa je vse do konca ekipi ločil največ zadetek.

Rokomet - Nemčija : Španija (M), 2. polčas

Nemci so v 58. minuti povedli s 27:26, toda v 59. in 60. minuti je Aleks Dujšebajev z zaporednima goloma priigral zmago Špancem. Slednji je skupaj dosegel štiri gole, enega več od njega sta dosegla Adrian Figueras Trejo in Aleix Gomez Abello. Pri Nemcih je bil najboljši Steffen Weinhold, ki je prav tako zadel petkrat.

Zadnja minuta rokometne tekme Španija -Nemčija

V isti skupini je Norveška odpravila Brazilijo s 27:24, potem ko je Sander Sagosen dosegel osem golov, Francozi, olimpijski prvaki 2008 in 2012 in srebrni 2016, pa Argentino s 33:27. Melvyn Richardson je bil s sedmimi goli in stoodstotnim metom najboljši pri Francozih. Esteban Diego Simonet je dal še enega več za Argentino.

V skupini B so Danci gladko odpravili domačine, Jacob Holm in Magnus Saugstrup sta zadela po devetkrat za zmagovalce, Hiroki Motki pa enkrat manj za poražence. Že pred tem je Švedska z 32:31 premagala Bahrajn, Albin Lagergren je zmagoviti gol dosegel manj kot minuto pred koncem. Najboljši strelec je bil sicer Hampus Wanne, ki je dosegel kar 13 golov. Egipt pa je ugnal Portugalsko s 37:31, pri čemer je Ahmed Mohamed za zmagovalce dosegel sedem golov.

Na turnirju nastopa 12 ekip, razdeljenih v dve skupini s po šestimi ekipami. V četrtfinale se bodo prebile po štiri najboljše iz vsake skupine.