Ana Vjahireva je pridno polnila črnogorski gol. Foto: Reuters

Športnice, ki nastopajo pod zastavo ruskega olimpijskega komiteja, so odlično začele dvoboj, saj so povedle s 7:1, nato pa prednost brez večjih težav branile vse do konca. Pri zmagovalkah je bila najbolj razpoložena Ana Vjahireva, ki je dosegla osem golov, njena soimenjakinja Ana Sedojkina pa je zaustavila 13 strelov.

Pri Črnogorkah je vse slonelo na plečih Jovanke Radičević (10 golov) in Durdine Jauković (8), ki sta skupaj dosegli kar 18 od 26 golov, a to je bilo premalo za kaj več.

Norvežankam je ob koncu uspel zmagovit niz. Foto: Reuters

Norveška je premagala Madžarsko s 26:22. Ta je še v 50. minuti celo vodila z 21:20, nato pa se je norveški stroj ogrel in s serijo 6:1 pripeljal do polfinala. Kari Brattset Dale je za zmagovalke dosegla sedem golov, pri Madžarkah pa velja izpostaviti Szandro Szollosi Zacsik (5).

Švedinje niso imele težav z Južno Korejo, saj so slavile kar z 39:30. Med strelke se je vpisalo vseh 12 rokometašic, ki igrajo v polju.

Veselje Francozinj po zmagi nad Nizozemsko in ob uvrstitvi v polfinale olimpijskega turnirja, v katerem se bodo pomerile z izbrano vrsto Švedske. Foto: Reuters

Lahka naloga za Francijo
Še najlažjo pot do polfinala so imele Francozinje, ki so brez večjih težav odpravile Nizozemke, bilo je 32:22. Francoska ekipa se je nad tekmicami znesla že v prvem polčasu, ko je povedla s +10 (14:4), prevlado je nadaljevala tudi v drugem delu, v katerem so se ji Nizozemke uspele približati največ na šest golov zaostanka. Šestkrat je v polno zadela Laura Flippes, gol manj je zadela Pauletta Foppa. Pri Nizozemkah je bila s petimi zadetki najučinkovitejša Angela Malestein.