Vaterpolo - Arhiv

Srbi z zbranim zaključkom ubranili naslov

Zadnji finale Srbi z zbranim zaključkom ubranili naslov

8.8.2021

Vaterpolisti Srbije so v zadnji odločitvi olimpijskih iger z navdihnjeno igro v zadnji četrtini premagali največje presenečenje iger Grčijo s 13:10 in s tem ubranili naslov iz Ria.

Bodo ZDA zadnji dan ujele Kitajsko po zlatu? 36:38.

Tokio, 15. dan Bodo ZDA zadnji dan ujele Kitajsko po zlatu? 36:38.

7.8.2021

Predzadnji dan olimpijskih iger so podelili kar 34 kompletov odličij. Ob zaključku poletnih iger 32. olimpijade ni manjkalo drame in zlatih trenutkov, zlasti v ekipnih in borilnih športih. Do konca Tokia 2020 je samo še en dan – nedelja.

Grki prvič v finalu, Srbi po preobratu izločili Španijo

Vaterpolo Grki prvič v finalu, Srbi po preobratu izločili Španijo

6.8.2021

Grški vaterpolisti so v polfinalu premagali Madžarsko z 9:6 in si prvič v svoji zgodovini zagotovili medaljo na olimpijskih igrah. V drugem polfinalu je Srbija štiri minute pred koncem proti Španiji še zaostajala s 6:8, nato pa slavila z 10:9.

Španci, Grki, Srbi in Madžari v boj za medalje

Vaterpolo Španci, Grki, Srbi in Madžari v boj za medalje

4.8.2021

Znani so polfinalisti moškega olimpijskega turnirja v vaterpolu. Grki se bodo za finalno vstopnico pomerili z Madžari, Španci pa s Srbi.

Španci dobili obračun za 1. mesto, v četrtfinalu tekmec ZDA

Vaterpolo Španci dobili obračun za 1. mesto, v četrtfinalu tekmec ZDA

2.8.2021

Vaterpolisti Španije so na olimpijskih igrah osvojili prvo mesto v predtekmovalni skupini B, potem ko so Hrvaško premagali z 8:4.

Barakude prek branilcev naslova v četrtfinale

Vaterpolo Barakude prek branilcev naslova v četrtfinale

31.7.2021

Vaterpolisti Hrvaške so s 14:12 dobili klasiko proti Srbiji in se že pred zadnjim krogom predtekmovanja uvrstili v četrtfinale olimpijskih iger. V ponedeljek bodo s Španijo igrali za prvo mesto v skupini.

Vaterpolski derbi zanesljivo dobili Hrvati

Vaterpolo Vaterpolski derbi zanesljivo dobili Hrvati

29.7.2021

Hrvaški vaterpolisti so v derbiju skupine B zanesljivo premagali črnogorske vaterpoliste (13:8), ki so doživeli drugi zaporedni poraz.

Avstralski vaterpolisti presenetili Hrvate

27.7.2021

Vaterpolisti Avstralije so v 2. krogu olimpijskega turnirja presenetili Hrvaško in zmagali z 11:8. Tri zadetke je dosegel Richard Campbell, dva Blake Edwards.

Derbi prvega kroga pripadel Grčiji

Vaterpolo Derbi prvega kroga pripadel Grčiji

25.7.2021

Začel se je tudi moški turnir v vaterpolo. V derbiju 1. kroga je Grčija premagala Madžarsko z 10:9.