Islandija je po veliki zmagi nad Francijo izgubila s Hrvaško. Elvar Asgeirsson (36) je minuto pred koncem zgrešil, nato pa je Ante Gadža dosegel odločilni zadetek. Foto: EPA

Po prvem polčasu so Islandci vodili z 12:10, potem ko so imeli največ pet golov prednosti. V drugem polčasu sta imeli obe ekipi precej vzponov in padcev. Hrvaška je s petimi zaporednimi goli povedla s 14:19, toda v devetih minutah je lepa zaloga skopnela. Islandija je namreč vrnila z isto mero (delni izid 5:0) za vodstvo z 22:21.

Elvar Asgeirsson je pri 22:22 minuto pred koncem zgrešil strel, na drugi strani pa je Hrvaški zmago prinesel Ante Gadža. 22-letni Tim Lučin, s šestimi goli najboljši strelec Hrvaške, je bil izbran za igralca tekme. Veliko zaslug za hrvaško zmago ima tudi vratar Ivan Pešić.

Islandci, ki na EP-jih nikakor ne morejo premagati Hrvaške (6 tekem, 5 porazov, 1 remi), imajo zdaj veliko manj možnosti za preboj v petkov polfinale, v drugem delu tekmovanja pa jih (v sredo) čaka še dvoboj s Črno goro.

Danska se je po zanesljivi zmagi nad Nizozemsko s 35:23 že pred derbijem s Francijo (sreda ob 20.30; prenos na TV SLO 2) prebila v polfinale.