Švedi so odlično formo v drugem delu EP-ja kronali z zmago nad Nemci. Foto: EPA

Švedi so povedli s 4:7, Nemci so se nato približali (6:7), imeli so tudi dve priložnosti za izenačenje, a je niso izkoristili. Švedi so po sedmih minutah strelskega posta končno zadeli, sedemmetrovko je uspešno izvedel Hampus Wanne (6:8). Napake Nemcev so se še naprej vrstile, Švedi pa so to kaznovali z golom iz hitrega protinapada za +3 (6:9). Ob polčasu so imeli Skandinavci dva zadetka prednosti (10:12).

Rokomet - evropsko prvenstvo: Nemčija - Švedska, prenos iz Bratislave

Drugi polčas so Nemci odprli s serijo 3:1 za izenačenje (13:13). Imeli so tudi priložnost, da bi povedli, a je znova niso izkoristili. Po izenačenju na 15:15 so Švedi zadeli dvakrat za novo prednost (15:17).

Nemci so se deset minut pred koncem približali na gol zaostanka (18:19). V 53. minuti je Lukas Sandell zadel za +3 Švedske (18:21). Po minuti odmora so Nemci krenili v napad s sedmimi igralci, a niso zadeli. Na drugi strani sta zadela Jonathan Carlsbogard in Jim Gottfridsson za +4 (18:23) štiri minute pred koncem. Švedi so tekmo mirno pripeljali do konca, v 59. minuti je Wanne zadel za najvišjo prednost petih zadetkov (19:24).

Wanne je bil s šestimi zadetki prvi strelec tekme.

Norvežani boljši od Špancev
Španci so na začetku derbija proti Norvežanom povedli z 2:0, nato pa so Norvežani dosegli pet zaporednih zadetkov, nekaj pozneje prednost pa prednost povečali na pet golov razlike (5:10). V 40. minuti so Španci prišli le na gol zaostanka, a Skandinavci so našli odgovor in tekmo mirno pripeljali do konca.

Najboljša strelca tekme sta bila s šestimi goli Sebastian Barhold, ki je zgrešil le en poskus, pri Norveški in Maqueda Peno pri Španiji.