Agustin Casado je bil z 11 goli prvi strelec tekme med Španijo in Rusijo. Foto: EPA

Štirinajst minut pred koncem so Rusi (izkazal se je predvsem Dmitrij Žitnikov z 12 podajami) še vodili z 22:18. Na koncu so imeli tudi nekaj smole, da niso iztržili remija, saj je ob izteku igralnega časa Igor Soroka s sedemmetrovke zadel vratnico.

Norvežani so premagali Nemce, ki bodo težko prišli v polfinale. V soboto bodo igrali proti Švedski. Foto: EPA

Španci, evropski prvaki leta 2018 in 2020, so tako dosegli 17. zaporedno zmago na evropskih prvenstvih. Agustin Casado je bil z 11 goli najboljši strelec. Ruski vratar Viktor Kirejev je zbral 15 obramb, ustavil je 37 odstotkov strelov.

Norveška je za drugo zaporedno zmago v drugem delu EP-ja 2022 premagala Nemčijo z 28:23. Erik Thorsteinsen Toft je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši, izbrali so ga tudi za igralca tekme.

Norvežani so prvič povedli pri 7:6 in si v 53. minuti priigrali šest golov zaloge (25:19). Nemci so dosegli naslednja dva zadetka, štiri minute pred koncem pa je Sander Sagosen (štirje zadetki) zadel za 26:21 in tekma je bila odločena.

Švedska je zanesljivo (28:18) premagala Poljsko, ki nima več možnosti za polfinale.