Nemci se v Gizi še niso dobro spotili, pa imajo že štiri točke. Foto: EPA

Zelenortski otoki so imeli po številnih testiranjih že v soboto le enajst zdravih igralcev. Za tekmo mora biti na zapisniku deset igralcev, med njimi en vratar.

"Že pred začetkom prvenstva smo vsi vedeli, da bi bilo najbolje, če bi Zelenortski otoki odpovedali nastop, tudi Američani in Čehi so ga zaradi številnih pozitivnih izvidov testov. To tekmo bi vsekakor potrebovali, saj še nismo uigrani. Vsaka tekma je zelo dobrodošla. Urugvaj ni bil pravi tekmec, zato bi potrebovali to srečanje pred ključnim obračunom z močnimi Madžari v torek," je povedal nemški selektor Alfred Gislason.

Hrvati so se mučili tudi proti Angoli
V skupini C so Hrvati po nepričakovanem remiju z Japonsko premagali Angolo z 28:20. Do zmage so prišli težje, kot kaže končni izid. Predzadnja reprezentanca z zadnjega svetovnega prvenstva je odšla na odmor le z golom zaostanka in bila blizu varovancem Lina Červarja vse do 40. minute. Takrat so Hrvati pobegnili z delnim izidom 4:0 in lažje zadihali pred končnico, v kateri so si priigrali osem golov prednosti. Najučinkovitejši pri Hrvaški je bil Ivan Čupić s šestimi zadetki.

Poljaki grozili Špancem do samega konca
V nedeljskem derbiju se je favorizirana Španija mučila s Poljsko, a na koncu vendarle slavila s 27:26. Španci so na začetku drugega polčasa vodili že za pet golov in kazalo je, da je odpor Poljske zlomljen. Toda Poljaki so se vrnili na krilih izjemnega vratarja Adama Morawskega, ki je zbral kar 17 obramb. Poljska je celo povedla, toda končnica je pripadla Špancem, ki si tako po remiju z Brazilijo niso privoščili novega spodrsljaja.